PATARIMAI, NAUJIENOS

 


 

 

 

 

 

 


Naujausi:

.js failo atgaivinimas - refresh

2024-01-14. Seniai nebedirbu su HTML svetainėmis. Panorau pažiūrėti, patikrinti savo senąją, vieną iš pirmųjų. Reikėjo sutvarkyti dhtml meniu. Turėjau kažkada programą. Prisiminiau, kad vėliau, jau neturėdama programos, dirbau su tekstiniu redaktoriumi.

Suradau .js failą, ištryniau jame nebereikalingus punktus. Nusiuntus į serverį pakeitimų nerodė. Sukau galvą, kame reikalas. Sugalvojau pažiūrėti .js failą naršyklėje. Žiūriu, mano ištrintos eilutės tebesėdi. Paspaudžiau naršyklės refresh mygtuką ir susitvarkė. Net nustebau.

Įvairūs trumpi patarimai:

 

Įvairios naujienos

Šis bei tas apie HTML5

  • Ateina nauji HTML5 standartai ir jau daug naršykl juos supranta. Pabandykime - HTML5 su CSS3. Daugelis puslapių turi standartines sritis: header, footer, sidebar ir main content. HTML4 naudojamos <div> žymės toms sritims žymėti.
    HTML5 sritis žymi taip: <header>, <nav>, <article>, <aside>, <footer>.Tokios žymės palengvins paieškos sistemų darbą.
html5

HTML5 vidiniai semantiniai elementai

  • <mark> žymės svarbius raktinius žodžius
  • <time> nurodys datą ir laiką, kurį galima nurodyti bet kokiu formatu, bet teisingiausia būtų <time datetime=”">
  • <meter>  nurodys turinį, pvz. kaip disko išnaudojimą tokiomis reikšmėmis, kaip value, min, max, low, high ir optimum
  • <progress> nurodys procesų vyksmą procentais (value and max)

Su standartinėmis formų įvestimis HTML 5 turi ir naujų:

Skype Extra Manager saugumo spraga
2009-10-13

Pranešama, apie Skype priedų tvarkyklės „Extra Manager“ saugumo spragą, kurią išnaudoję piktavaliai, gali vykdyti kenksmingą programinį kodą pažeidžiamoje sistemoje. Šis pažeidžiamumas atsirado, dėl programinės įrangos klaidos Skype priedų tvarkyklėje.

Pažeidžiama programinė įranga: Skype 4.x. Rekomenduojama: Atnaujinti Skype programą iki 4.1.0.179 versijos

Šaltinis: Secunia, Skype

  • Internete didėja užkrėstų tinklapių skaičius, 2009-08-27

ScanSafe praneša apie įvykdytą masinę SQL injekcijos ataką, prieš internetinius tinklalapius, įterpiant kekėjišką iFrame bloką. Tokiu būdu buvo užkrėsta 57 000 internetinių svetainių. Interneto naudotojas aplankęs tokią internetinę svetainę yra nukreipiamas į tarnybines stotis, kuriose laikomi interneto naršyklių pažeidžiamumų išnaudojamumų (angl. exploit) įrankiai. Šie išnaudojimo įrankiai, pasinaudodami vartotojo naudojamų kompiuterinių programų saugumo spragomis, apkrečia kompiuterį kenkėjišku kodu. Toliau, jau vartotojo kompiuteryje veikiantis kenkėjiškas kodas, atsisiunčia kitas kenkėjiškas programas kaip „Password Stealers“, „Backdoor“,„Downloader“ ir pan.

Šaltinis

  • Vietoj „žiniatinklio“ – „saitynas“

   Valstybinės lietuvių kalbos komisijos Terminologijos pakomisė apsvarstė Informatikos terminijos komisijos pasiūlymą dėl pavadinimo angl. World Wide Web (the Web, WWW) lietuviško atitikmens.

Daugiau

  • 2009-04-17

    Internete plinta kenkėjiška programinė įranga WebDialer

    WebDialer –
    tai kenkėjiška programinė įranga, kuri keičia interneto naudotojo modemo Dial-Up prisijungimo parametrus, versdama naudotojo kompiuterį slaptai jungtis prie interneto ne per įprastą interneto paslaugų tiekėją, o per brangias užsienio linijas. Dėl to interneto naudotas gauna dideles sąskaitas.

    Dėl WebDialer pastaruoju metu dažniau nukenčia viešųjų judriojo interneto paslaugų gavėjai.

    Požymiai, kad jūsų sistema gali būti užkrėsta:

    *Sulėtėjęs kompiuterio darbas
    *Pasikeitęs pradinis naršyklės puslapis, ar atsiradę papildomų failų darbastalyje, naršyklėje.
    *Iššokantys reklaminiai pranešimai.
    *Ženkliai didesnės sąskaitos už paslaugas.

    Kaip kovototi 

  • 2009-03-17

Kiekvienas apsilankęs tinklalapyje www.esaugumas.lt, ras jo poreikius atitinkančią informaciją. Namų kompiuterių vartotojams skirtoje skiltyje pateikiama informacija apie dažniausias problemas internete: kompiuterinius ir mobiliuosius virusus, nepageidaujamą elektroninį paštą (spam), sukčiavimo būdus internete, kitas galimas grėsmes saugumui, bei pateikiamos rekomendacijos, patarimai, kaip išvengti galimų incidentų. Dauguma jaunųjų interneto vartotojų internetu naudojasi be jokių apribojimų ar kontrolės. Tikimasi, kad tinklalapyje www.esaugumas.lt pateikiama aktuali informacija sulauks tėvų ar globėjų dėmesio ir padės apsaugoti vaikus nuo internete tykančių pavojų.

Ryšių reguliavimo tarnyba

  • 2009-02-24

    Gaunami pranešimai, kad "Skype" programos pagalba plinta kompiuterinis kirminas. Šis kirminas plinta tekstine žinute „Kietas Skype priedas“ kurioje siūloma atsinaujinti „Skype“ programą.

    Šią bylą aktyvavus vartotojo kompiuteris apkrečiamas šiuo kirminu. Toliau virusas plinta naudodamas apkrėsto kompiuterio naudotojo "Skype" kontaktų sąrašą.

    Rekomenduojame:

  • Atnaujinti naudojamas antivirusines sistemas.
  • Nepriimti nežinomų/neaiškių bylų net iš pažįstamų "Skype" naudotojų, priėmus neaktyvuoti jų.
  • Pasiteirauti „Skype“ naudotojo, prieš priimant bylą, ar jis tikrai siunčia jums.
  • Visada kompiuterines programas ir jų priedus siųskitės tik iš gamintojų internetinių svetainių.

Ką daryti, jei vis dėlto jūsų sistema yra užkrėsta? - Ištrinti skype.vbs ir SkypeUpdate.exe bylas.

http://www.esaugumas.lt/ 

  • 2009-01-14. Saugumas - Aptikta muzikos grotuvo „Winamp“ saugumo spraga

    Pranešama apie muzikos grotuvo "Winamp" saugumo spragą, kurią išnaudoję piktavaliai, gali vykdyti kenksmingą programinį kodą pažeidžiamoje naudotojo sistemoje. Šis pažeidžiamumas atsirado, dėl programinės klaidos apdorojant AIFF bylas. Piktavalis gali pažeisti sistemą pateikęs specialiai paruoštą AIFF bylą naudotojui.

    Pažeidžiama programinės įrangos versija – 5.541, kitos versijos irgi gali būti pažeidžiamos.

    Rekomenduojama:
    Neatidarinėti nepatikimų bylų, gautų iš nežinomų šaltinių, su Winamp grotuvu.

    Šaltinis
     
  • 2008-11-25. Sensacija - "Skype" nėra geriausia bendravimo programa. Tokį netikėtą rezultatą parodė naujausias "Computer Bild Lietuva" testas, kuriame išbandytos septynios pokalbių programos - "mesendžeriai". Geriausia bendravimo programa tapo ne populiarioji "Skype", 0 "Windows Live Messenger".

    Šis "mesendzeris" leidžia bendrauti tekstinėmis žinutėmis, kalbėtis su pašnekovu balsu ir jį matyti. Testo nugalėtoja turi ir
    daug kitų naudingų funkcijų. Pavyzdžiui, su "Windows Live Messenger" galime prisijungti prie savo pašnekovo kompiuterio (jei jis tai leidžia) ir padėti jam išspręsti iškilusią problemą. Reikia pagirti programos gamintoją ir už tai, kad "mesendžeris" gerai ir sklandžiai išverstas į lietuvių kalbą. Tai vienintelė programa, kurioje yra funkcija, kuria pasinaudoję galime apsaugoti vaikus nuo nepageidaujamų pasnekovų. Tačiau "Live" turi ir minusą, pavyzdžiui, lango apačioje pasirodančios reklamos kartais pradeda erzinti. Taip pat programa lėčiau siunčia faiIus. Testo metu ji ilgiausiai užtruko persiųsdama 5 MB dydzio failą.

Patarimai papildomi iš titulinio puslapio kiekvieną mėnesį

 
blog comments powered by Disqus

Atnaujinta: 2014.09.29

Psl. 101

 


 


Kai kurie darbai: