Gėlės gydo

Ką auginti namuose

SanseverijaTaigi pirmiausia reikėtų garbingai prisiminti sanseverijas, liaudies dar vadinamas uošvės liežuviais. Tai itin ištvermingas ir nereiklus augalas. Ši gėlė puikiai sugeria ore susitvenkusi benzolį. Jos dideli, statūs, pailgi lapai apsaugo žmones nuo ore sklandančių kenksmingų dalelių. Gali užaugti iki metro ir dar aukštesnės. Toks augalas ne tik naudingas, bet ir gražus, o radęs savo vietą tikrai papuoš bet kokios stilistikos būstą. Sanseverijos nereiklios saulės šviesai, laistymui ir gruntui, todėl labai patogu auginti ir nelabai gerai apšviestame kampe. Be to, drėgmę šios gėlės kaupia lapuose, tad galite išvažiuoti kelioms dienoms atostogauti ir ramia širdimi jas palikti.

PelargonijaKiti augalai, verti augti kiekvienuose namuose, yra pelargonijos. Jos taip pat kovoja su virusais ir bakterijomis, išskiria geraniolį - antivirusinę medžiagą. Prižiūrėti šiuos augalus taip pat nesudėtinga. Tiesa, pelargonijoms reikalinga šviesa, maistingas dirvožemis, vėsesnis oras, saikingas laistymas. Taigi vasarą jos puikiausiai apsigyvens jūsų balkone ar lauke, o štai žiemą raskite vietos namuose. Beje, šis augalas labai naudingas tiems, ką kamuoja nemiga ar kvėpavimo takų ligos.

Jau seniai žinoma, kad kai kurie augalai pagerina savijautą, gali sumažinti galvos skausmą, sureguliuoti kraujospūdį, gerinti imunitetą, palengvinti kvėpavimą. Tarkime, jei auginate kokį nors citrusinį augalą - apelsinmedį ar citrinmedį, jausitės žvalesni, energingesni, jūsų savijauta ir nuotaika bus daug geresnė. Nenusiminkite, jeigu jūsų augaliukas neveda vaisių - tebūnie jis toks užsispyręs. Net ir be vaisių citrusinis augalas skleidžia eterinio aliejaus ir kitų naudingų medžiagų mišinį, kuris teigiamai veikia organizmą.

Jeigu nusprendėte savo būstą papuošti būtent naudingaisiais augalais, neapkraukite jo. Užteks po vieną du augalus kiekvienoje patalpoje, ir jie tikrai išvalys orą. Žinoma, tai priklauso nuo patalpos dydžio. Miegamajame galite įkurdinti mirtų, alavijų, pelargonijų. Svetainėje tinka sanseverijos, fikusai, kinrožės. Virtuvėje gerai jausis begonijos ir chlorofitai.

Kenksmingas medžiagas sėkmingai išvalo ir kitos gėlės, kurių turėtų būti kiekvienuose namuose: paparčiai, dracenos, chrizantemos, gebenės, difenbachijos, anturiai, marantos, grakščiosios chamedorėjos. Taigi pasirinkimas tikrai nemenkas, tereikia apsispręsti ir gyventi sveikiau.

Geras žurnalas, 2012, Nr.6