Egzotiškos katės

Katė, panaši į pliušinį meškiną

Katė, kurią norisi glostyti, kuri sugeba pažadinti švelnius jausmus ir parodyti meilę šeimininkui - taip galima apibūdinti egzotišką trumpaplaukę katę. Žinoma, kaip ir visos švelniakailės, šios gražuolės gali užburti savo supratingu žvilgsniu.

Egzotiškos trumpaplaukės katės (Exotic Short-hair) - persų kačių atmaina, išvesta po ilgų bandymų sukryžminti persų veislės katę su amerikiečių trumpakaile. Tokiu būdu gimė naujas gyvūnas, trumpai vadinamas egzotu. Išskirtinis šių kačių bruožas - trumpas kailis, nors snukutis paveldėtas iš persų kačių: maža nosis, didžiulės akys ir neatsikišęs žandikaulis. Nuo savo giminaičių persų egzotai skiriasi ne tik trumpu kailiu, bet ir charakteriu: jie kur kas linksmesni ir optimistiškesni.

CHARAKTERIS

Šios katės itin draugiškos, puikiai sutaria su vaikais, gyvūnais, lengvai prisitaiko prie įvairiausių besikeičiančių gyvenimo sąlygų. Bėgant metams jų žaismingumas neišnyksta. Gyvūnai retai miaukia, jiems nepatinka būti vieniems, labai myli šeimininką, todėl gali sekioti iš paskos, visą laiką būti šalia. Dėl šių savybių egzotai dažnai panašūs į šunis - tokie pat ištikimi ir mylintys šeimininką. Teigiama, kad būtent šios katės geriausiai sugeba parodyti savo meilę žmogui ir yra be galo ištikimos. Kaip žinoma, daugelis kačių nėra linkusios demonstruoti savo jausmų. Linksmos, taikios, protingos, tylios, ramios, smalsios, tvarkingos, mėgstančios švarą - tokios yra šios mielos katės. Auginti jas namuose - tikras malonumas, nes jos retai painiosis ar trukdys, o bendravimo malonumą, kurį dovanoja savo šeimininkams, sunku aprašyti. Jų ramus charakteris, stabilumas puikiai tinka žmonėms, vertinantiems ramų gyvenimo būdą, gyvenantiems nedidelėse patalpose. Beje, šios katės - puikios pelių medžiotojos.

IŠVAIZDA

Egzotas KateŠios švelniakailės putlios, kresnos, jų letenos storos ir minkštos, uodega taip pat stora, ilga, apaugusi tankiu kailiu. Akys didelės, dažniausiai gelsvos. Kailis trumpas, tankus, blizgantis, švelnus. Ausys stačios ir plačios. Savo išvaizda egzotai primena vaikišką pliušinį meškiuką. Nors jos atrodo ganėtinai nerangios, juda greitai ir grakščiai.

PRIEŽIŪRA

Jokios ypatingos priežiūros šioms katėms nereikia. Tiesa, kaip ir daugeliui trumpanosių gyvūnų, gresia dažnesnės peršalimo ligos, tačiau katėms, gyvenančioms namuose, tai pasitaiko retai. Kailį būtina reguliariai šukuoti, plauti šampūnu, tačiau jo priežiūra kur kas paprastesnė nei ilgaplaukių kačių. Kartais gali traiškanoti akys. Tokiu atveju reikėtų kreiptis į veterinarą ir valyti su specialiu tirpalu, nors daugelis kačių augintojų akis valo virintu vandeniu. Egzotai linkę tukti, todėl savo meilės nereikėtų demonstruoti nuolat pripildant maisto dubenėlį.

Geras žurnalas, 2012