Jeigu namuose be aiškių priežasčių miršta katė, šeimininkams vertėtų pasidomėti savo sveikatos būkle.

Kad katės ramina, padeda mažinti įtampą ir stresą, reguliuoja kraujospūdį ar malšina skausmą, kalbama seniai. Tie, kas augina kates, patvirtins tai nedvejodami. Tačiau kuo pagrįstas teiginys, kad katės sugeba gydyti?

Katėmis ir jų teikiama nauda žmonėms domisi įvairių sričių specialistai. Biologai, gydytojai neurologai pritaria, kad katės iš tiesų padeda profilaktiškai rūpintis šeimininko sveikata. Žinoma, nereikėtų suprasti, kad vien katės auginimas išgelbės jus nuo kokių nors ligų. Tačiau tikrai nepakenks. Atliktų tyrimų duomenimis, žmogaus pirštų galiukuose esančios nervų ląstelės yra itin jautrios, tad net ir menkiausias jų dirginimas labai greitai smegenims perduoda stiprius impulsus. Štai kodėl liesdami ką nors mes galime patirti įvairiausių jausmų. Nustatyta, kad bet koks pirštų galiukų dirginimas pagerina kraujotaką, taigi ir smegenų veiklą. Tarkime, pagerėja atmintis, dėmesio koncentracija, širdies ir visos kraujotakos veikla. Taigi moksliškai pagrįstas faktas, kad glostydami katę gautus nervinius impulsus siunčiate į smegenis ir patiriate tik teigiamus pojūčius, kurie neabejotinai palankiai veikia visą organizmą. Sąveika tarp katės ir žmogaus energijos sukuria elektrostatinį lauką, kurio poveikį jaučia tiek katė, tiek žmogus.

Nustatyta, kad kates traukia neigiama energija. Dar daugiau - biologai yra įsitikinę, jog katei, kad gerai jaustųsi, būtina nuolat gauti būtent neigiamos energijos. Štai kodėl šios nuostabios augintinės gulinėja ant televizoriaus, veikiančios skalbimo mašinos, mikrobangų krosnelės, ant palangės iš gatvės pusės - visa tai dėl neigiamo elektros lauko traukos. Tačiau lygiai taip pat katės jaučia ir prastą žmogaus savijautą, susijaudinimą ar ligą. Šią blogą energiją švelniakailė sugeria ir sunaikina, taip iš neigiamo energijos lauko sukurdama teigiamą. Jos puikiai gydo širdies, kraujotakos, nervų ligas, nes būtent šioms ligoms reikalingas nusiraminimas, kurio murkianti augintinė ir suteikia.

Jeigu sveikatos sutrikimai nėra labai rimti, katė jais „pasisotins" ir padės žmogui. Tačiau yra žinoma nemažai atvejų, kai labai rimtomis ligomis sergančių šeimininkų katės miršta - tai irgi laikoma įrodymu, kad jos sugeba priimti neigiamą ligos energiją. Taigi, jeigu namuose be aiškių priežasčių miršta katė, šeimininkams vertėtų pasidomėti savo sveikatos būkle. Mokslininkai atliko tyrimų, kurių tikslas - ištirti kačių miaukimą ir jo poveikį. Nustatyta, kad tai yra puikus gydymo būdas, prilyginamas gydymui ultragarsu. Murkimas malšina skausmą, nerimą, įtampą, stiprina kaulus, padeda gyti nuo alkoholizmo, jis teigiamai veikia psichinę žmogaus būklę, gerina smegenų kraujotaką, normalizuoja kraujospūdį. Taip pat buvo pastebėta, kad ilgaplaukės katės geriau gydo nervų, kraujotakos ligas, o trumpaplaukės - kitas, pavyzdžiui, osteochondrozę. Kačių patelės tinkamesnės gydant nervus, patinai - radikulitą, galvos skausmą.

Tačiau nemanykite, kad visi kiemo katinai tuoj puls jūsų gydyti. Kačių niekas neprašo - jos pačios viską sprendžia. Kad katė imtųsi gydyti, ji turi šeimininką mylėti, jį pripažinti, pasitikėti. O jau tada kiekvienas šeimininkas galės džiaugtis, kad namuose turi patį geriausią fizioterapeutą.

Taigi, jeigu namuose be aiškių priežasčių miršta katė, šeimininkams vertėtų pasidomėti savo sveikatos būkle.