Laimę nešančios karatų katės

Švelnios ir meilios, gražios ir smalsios, nors ir nepaprastai pavydžios katės papuoš kiekvienus namus. Tačiau Tailande tikima, kad būtent šių negalima nei pirkti, nei parduoti, o tik dovanoti...

Karatas„Katė, gimusi iš pilko lietaus debesies, o jos akys blizga lyg rasos lašai ant lotoso žiedlapių", - taip apibūdinamos Koratų veislės katės gimtajame Tailande. Gauti dovanų šią katę - tikras džiaugsmas, mat tikima, kad jos neša į namus laimę. Tačiau laimės negalima nei parduoti, nei nupirkti, todėl prekyba tokiu laimės simboliu irgi negalima. Tai - viena seniausių kačių veislių pasaulyje. Tailande šios pilkos žaliaakės auginamos jau ne vieną šimtmetį. Jos buvo dovanojamos kaip ypatingos pagarbos ženklas.

     Koratų katės ypač vertinamos dėl savo grynos veislės - manoma, kad jos mažai tepasikeitė nuo to laiko, kai medžiodavo Malaizijos džiunglėse. Skirtingai nei Siamo katės, kurios visais laikais buvo laikomos karališkomis, šias gražuoles augindavo paprasti žmonės. Beje, patekusios j Europą Koratų katės nesulaukė dėmesio, nes buvo priimtos kaip Siamo katės, tik tamsesnės.

IŠVAIZDA

     Koratės - nepaprasto grožio gyvūnai. Blizgantis, trumpas, tankus, tamsus melsvai pilkas kailis yra be jokių atspalvių. Kadangi jis trumpas, ypatingos priežiūros nereikia: pakanka kartą per savaitę iššukuoti, o tada su zomšos gabaliuku išblizginti. Katėms labai patinka, kai yra glostomos, tad šios grožio procedūros joms suteiks neapsakomo malonumo.

    Šios katės nedidelio ūgio, raumeningos, lanksčios. Patinai gerokai didesni nei patelės, tačiau pastarosios juda lengviau ir grakščiau.

CHARAKTERIO YPATUMAI

Šios augintinės švelnios, draugiškos, protingos, ištikimos, ypač prisiriša prie šeimininko ir tikisi daug dėmesio. Aktyvios, žaismingos, puikiai susidraugauja su šunimis ir kitomis savo veislės katėmis. Galbūt dėmesio reikalauja šiek tiek mažiau nei Siamo katės, tačiau apie savo poreikius būtinai jums praneš. Koratės nepakenčia triukšmo, barnių ir chaoso. Jos labai pavydi savo šeimininkų, todėl į svetimus žmones žiūri nepatikliai. Jeigu augintinė manys, kad kam nors rodote daugiau dėmesio negu jai, galite tikėtis pamatyti ir ne pačią gražiausią katės charakterio pusę. Korates rekomenduojama auginti ramiems žmonėms, kurių namuose vyrauja tvarka, ramybė ir aiškus gyvenimo ritmas. Nelabai jos bus patenkintos namuose, kuriuose yra mažų vaikų. Tačiau jeigu ramiais vakarais reikalinga gera ir šilta kompanija - pasirinkite šią nuostabią katę.

Patarimai gyvūnų augintojams

■ Galbūt jūsų katė nusprendė „užsiimti gėlininkyste" ir pradėjo rausti gėlių vazonus? O gal ji namuose išsirinko kokią vietą ir drasko ją ar kitaip niokoja? Išbandykite žinomą būdą - apipurkškite tą vietą vandens ir citrinos mišiniu. Katės negali pakęsti citrusinių vaisių kvapų, todėl tikėtina, kad ten daugiau neis.

■ Sausas patalpų oras kenkia ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams - gali paaštrėti alergija, atsirasti pleiskanų. Būtinai vėdinkite kambarius, šluostykite dulkes drėgna šluoste, plaukite grindis, naudokite oro drėkintuvą, o augintinių kailį plaukite specialiais šampūnais.