Nepriekaištingos blakstienos

Ar esate patenkinta savo blakstienomis? Jos - pakankamai tankios? Ilgos? Įspūdingai užriestos? Jeigu bent į vieną iš šių klausimų atsakėte „ne", vadinasi, jums išties prireiks ekspertų patarimų.

Pradėkime nuo paprasto testo. Kaip manote, kiek blakstienų turi viršutinis vokas? Jeigu jums atrodo, kad blakstienų - labai daug (daugiau nei 100), tuomet sveikiname: tikriausiai išties galite pasigirti tankiomis ir sveikomis blakstienomis. Jei manote, kad viršutiniame voke yra ne daugiau kaip 100 blakstienų, galima daryti prielaidą, kad jūsų blakstienoms reikia didesnio dėmesio ir kruopščios priežiūros.

Iš tikrųjų viršutiniame voke blakstienų turėtų būti 200-250, o apatiniame - nuo 50 iki 150. Tačiau netinkama priežiūra, nekokybiška kosmetika ir įvairios ligos gali blakstienas visiškai nuskurdinti. Kad taip neatsitiktų, atsiminkite penkias svarbiausias blakstienų priežiūros taisykles.

Nuvalykite tušą prieš miegą

Tikriausiai jau žinote, kad laiku nenuvalyta kosmetika džiovina blakstienas, daro jas retas ir lūžinėjančias. Ypač kenksmingas šiuo atveju yra vandeniui atsparus tušas. Į jo sudėtį įeina komponentai, kurie, standžiai aplipdami plaukelį, neleidžia iki jo prasiskverbti deguoniui. Sukuriamas vadinamasis šiltnamio efektas. Plaukelis viduje suminkštėja, o iš išorės sukaustomas kietu sustingusio tušo sluoksniu. Užtenka lengvo prisilietimo (pavyzdžiui, vos patrinti akį ar užkliudyti blakstienas akinių rėmeliais), ir plaukelis lūžta. Būtent todėl kiekvieną vakarą tušą ir bet kokios kosmetikos likučius akių srityje būtina pašalinti.

Niekuomet neplaukite tušo muilu

Kosmetologų nuomone, kone pusė visų moterų šalina tušą nuo blakstienų tomis pačiomis priemonėmis, kurias naudoja veido priežiūrai. Tačiau dauguma veidui prausti skirtų muilų, želių ir putų turi šarminį pH, tad kategoriškai nerekomenduojami naudoti tokioje delikačioje srityje kaip vokų oda. Šarmas džiovina odą ir sukelia raukšlių atsiradimą. Vis dėlto tai dar ne pats baisiausias dalykas. Blogiausia, kad šios priemonės (ypač muilas) išdžiovina blakstienas. Tad atminkite: pašalinti tušą nuo blakstienų reikia tik specialiomis priemonėmis akių makiažui valyti. Vandeniui atsparų tušą reikėtų šalinti specialiais losjonais, skirtais vandeniui atspariai kosmetikai.

Rūpestingai rinkitės blakstienų aliejų

Populiariausia blakstienų stiprinimo priemonė - ricina (ricinmedžių aliejus). Ji iš tikrųjų turi daugybę pranašumų: skatina plaukelių augimą, gerina jų struktūrą ir neleidžia iškristi.

Kietų ir ne itin didelių blakstienų savininkėms padės šaltalankių aliejus. Jis puikiai maitina blakstienas, daro jas minkštas ir purias. Jo sudėtyje yra daug būtinų vitaminų ir medžiagų, reikalingų ir vokų odai, ir blakstienoms.

Jeigu blakstienos lūžinėja ar esate vandeniui atsparaus tušo gerbėja, ant jūsų tualetinio stalelio būtinai turėtų įsikurti varnalėšų aliejus, nes dėl jo akis puošiantys plaukeliai tampa atsparesni ir yra visiškai apsaugomi nuo lūžinėjimo.

O štai kai blakstienos gausiai krinta, geriausia naudoti migdolų aliejų. Jis vertinamas dėl savo stimuliuojamojo poveikio plaukų folikulams, tad blakstienėlės ims augti kaip ant mielių.

Ir, žinoma, kad ir kokį aliejų pasirinktumėte, atminkite, kad priemonės veiksmingumas pasireiškia tik reguliariai ją naudojant (ne mažiau kaip 3-4 kartus per savaitę). Aliejumi tepti blakstienas patariama vakare, prieš miegą. Tam galite naudoti seno tušo šepetėlį (išplautą ir išdžiovintą).

Nepirkite bet kokio tušo

Kokybiškas tušas - tarsi garantija, kad jūsų blakstienos bus apsaugotos ar bent jau nekentės nuo kenksmingų cheminių medžiagų, kurių gali būti nekokybiškose kosmetikos priemonėse. Rinkdamasi tušą, pirmiausia atkreipkite dėmesį į pakuotę, kur privalo būti nurodyta tokia informacija: sudėtis, šalis gamintoja ir galiojimo trukmė. Tušas neturi būti aštraus kvapo. Reikėtų įvertinti ir dekoratyvinės priemonės konsistenciją: pernelyg skystas tušas sulipins blakstienas, pernelyg sausas  nubyrės. Beje, labai dažnai tušo sausumas - požymis, kad jo galiojimo laikas baigėsi.

Tinkamai laikykite tušą

Laikyti jau pradarytą tušą galima ne itin ilgai - iki pusmečio. Būtų idealu, jei tušą keistumėte kas 2-3 mėnesius. Naudojimo metu ant šepetėlio susirenka tūkstančiai bakterijų. Todėl visiškai nesvarbu, ar kalbama apie prabangios firmos gaminį ar kuklesnę prekę. Kad ir koks brangus tušas būtų, jo antibakteriniai komponentai gali priešintis bakterijų dauginimosi antpuoliams vos 2-4 mėnesius. Beje, bet kokiu atveju naudojant vieną ir tą patį tušą daugiau nei tris mėnesius galima pastebėti, kad akys ėmė dažniau ašaroti, parausta. Gali net išsivystyti konjunktyvitas.Tad geriau netaupykite kenkdami savo sveikatai ir keiskite tušą kas tris mėnesius. Tačiau net ir šiuo periodu nepamirškite tinkamai naudotis tušu. Profesionalūs vizažistai pataria niekada nekišti šepetėlio į flakonėlį kelis kartus iš eilės: taip į tūbelę su tušu patenka oro, o tai sutrumpina šios kosmetikos priemonės galiojimo laiką. Pakanka tiesiog panardinti šepetėlį į tušą ir šiek tiek pasukti.

Jeigu tušas vis dėlto išdžiūvo, jokiu atveju nereikia jo reanimuoti „liaudiškais būdais" (lašinti į flakonėlį alavijų sulčių, alyvuogių aliejaus). Panašią saviveiklą gali apvainikuoti alerginės reakcijos. Pats paprasčiausias ir nekenksmingiausias būdas padaryti džiūstantį tušą tinkamą naudoti - kurį laiką palaikyti užsuktą tūbelę po karšto vandens srove. Tačiau šiuos veiksmus gali tekti atlikti kiekvieną kartą prieš dažant blakstienas tušu.

ŠEPETĖLIS - NE MAŽIAU SVARBUS

Prieš įsigydamos tušą, atidžiai apžiūrėkite šepetėlio formą. Tai padės jums pakoreguoti blakstienų trūkumus. Jeigu norite ilgesnių blakstienų, geriau rinkitės šepetėlį retais šereliais. Blakstienų apimties didinamasis tušas turi šepetėlį tolygiais šereliais. Didesnės apimties įspūdis pasiekiamas dėl į sudėtį įeinančio specialaus vaško. Blakstienų riečiamojo tušo šepetėlis būna išgaubtas ir turi įvairaus ilgio šerelius. Užriestų blakstienų efektas išgaunamas derva ir keratinu.