2013-05-26 Šiandien vienas "naujokas ant flasho" (taip rašo žalias jaunimas) pasidomėjo kokia programa dirbu. Štai ir atėjau susitvarkyti senuosius puslapius. Nebedirbu su flash'u ir senųjų pamokų neatnaujinau, t.y. nepritaikiau naujoms programoms. Todėl nežinau, ar bebus jos kam nors naudingos. Kol kas palieku, tik išimsiu nebeveikiančias nuorodas, nes ir Ausma savarankiško mokymosi centro klasių nebeliko.
 
2011-12-08 Flash'as išeina iš mados? Bet kai kas jį mėgsta, skaityti daugiau (angliškai). Ir man atrodo, kad aistros dėl flash'inių svetainių aprimo. Mano susidomėjimas praėjo. Daugiau laiko skiriu TVS svetainių kurimui. Į kursus niekas nebeužsirašo ir pateisinu visus, nes medžiaga paseno. Programos vystosi, o pamokas ne visi perrašo arba pritaiko naujoms Flash programoms. Aišku, jei būtų susidomėjimas, galbūt užsiimčiau ir aš kurso atnaujinimu.

2010 m. kovo 29 d. buvo atidarytos naujos eksperimentinės Ausma savarankiško mokymosi centro klasės Flash pažengusiems (Intermediate).
Reikalavimai:

  • Flash programa CS4, CS3 arba žemesnų versijų, HTML redaktorius, tekstinis redaktorius, grafikos programa, tinklapis namų darbams,

  • norintys studijuoti turi būti baigę ASLC Flash pradedančiųjų kursą arba išlaikyti kurso baigimo praktinį ir teorinį testą,

  • būtina mokėti anglų kalbą.

Kursas nemokamas, tęsis apie 25 savaites, per kurias reikės padaryti apie 100 užduočių (kiekvieną savaitę po 3-4 užduotis). Kurso bėgyje programa bus testuojama ir tobulinama.
Norintys mokytis turi mokėti kurti papraščiausius HTML puslapius, nes juose reikės rodyti savo namų darbus.
 

2005 m. Negaliu pasigirti, kad esu Flash'o ekspertė, nusprendžiau aprašyti tai, ką bandau pati padaryti pagal esamas internete Flash'o pamokas. Mokykimės kartu! Jei man kas nors nepasiseka, o jums išėjo geriau, parašykite. Rašykite, kritikuokite. Šias pamokas pradėjau rašyti pradedantiems, bet jau vis daugiau ir daugiau atsiranda pamokų ir pažengusiems. Kartais aprašau gal todėl, kad pačiai geriau išsiaiškinti, o kartu, gal bus jos naudingos ir kitiems. Neturiu tikslo pastoviai rašyti, tik tada, kai užeina noras ar įkvėpimas.

Dar prieinamas senasis forumas. Kadangi naudoju nemokamai, tai yra reklama, - tenka kentėti. Be to poppydog.com pradėjo riboti praeinamumą, todėl gale mėnesio pamokos dažnai neprieinamos. Kad to nebūtų, reikia mokėti ... Aš nenoriu, nes dirbu nemokamai, o Jūs taip pat nenorite, nors mokotės nemokamai. Bandžiau pravesti balsavimą dėl narystės mokesčio, rezultatai tokie

Buvo paskelbtas balsavimas ir dėl pamokų pobūdžio: kokias geriau publikuoti pamokas, detaliai aprašytas su vaizdine medžiaga ar vaizdo įrašus. Rezultatus galima pamatyti čia. Deja, dėti video pamokas - užima labai daug vietos, o kadangi man vieta buvo padovanota, tai turiu ją taupyti.

Naudoti šias pamokas grupėms arba skelbti savo tinklapiuose leidžiama tik atsiklausus  manęs.

Pamokos numeruojamos ne pagal sunkumą, bet pagal tai, kada parašyta. Iš dalies, didėjant eilės numeriui, jos tampa sudėtingesnėmis.

Aš naudoju   Adobe Flash CS4, bet pradėjau nuo Macromedia Flash 5, perėjau visas. Kadangi programos angliškos, tai gal ir neverta viską versti į lietuvių kalbą, kai kurie terminai ir liks angliški (tenesikabina lietuvių kalbos specialistai, turėjau tokį atvejį, - prisikabino prie maskės).

Žinau, kad skaityti teoriją nėra įdomu, nors reikalinga, beskaitant galima ir kažką pabandyti sukurti. Pradėsime nuo paprasčiausių dalykų. Tikiuosi, kad esate susipažinę su programos įrankiais.

Powered by Disqus
blog comments powered by Disqus

 

Atnaujinta: 2013.05.27

Įvertinkite šią svetainę Surask.lt sistemoje

Psl. 21