Copyright 2023 - Visos teisės saugomos © Audronės darbai, 2004 - 2023

Kunena forumo perkėlimas

Reikėjo perkelti forumą. Senojoje svetainėje buvo Kunena 3.05, naujoje jau buvau įdiegus naujausią 4.03.

Vartotojus perkėliau su J2XML komponentu, nors galima buvo kartu su Kunena. Senojoje svetainėje forumas automatiškai neatsinaujino, todėl įdiegiau ant viršaus Kunena 4.03.

Prisijungus prie Administracinio panelio ir MySql duomenų bazės senojoje svetainėje, eksportavau visas Kunena lenteles. Naujoje svetainėje jas importavau. Kadangi duomenų bazės priešdėliai skirtingi, reikėjo importuotas pervadinti. Neleido perrašyti, todėl atitinkamas Kunena lenteles ištryniau, o visas importuotas pažymėjau ir pervardinau naujos DB priešdėliu.

Šiek tiek pasitvarkius, naujoje svetainėje forumas atgijo toks pats, koks buvo senojoje.

Kunena meniu

Ne iš karto supratau, kaip susitvarkyti su menu, man rodė angliškais pavadinimais, nors lietuviškas paketas (com_kunena_lt-LT_v4.0.3.zip iš pkg_kunena_languages_v4.0.3_2015-06-29) buvo įdiegtas.

Iš pradžių norėjau daryti forumą dvikalbį, kad būtų prieinamas ir iš angliškos pusės. Todėl pradėjusi kurti visokius meniu ir modulius, truputį susimaišiau.

Pasitelkiau į pagalbą forumą. Šaunuoliai vaikinai padėjo. Pasirodo, nuėjus į "Kunena > Forum Tools > Menu Manager" ir paspaudus "Restore Kunena Menu", forumo meniu susitvarko pagal tai, kokia administracinio pulto kalba.

Kunena meniu atstatymas - 1 pav.

   
atstatyti  

Kadangi mano buvo anglų kalba, tai ir turėjau anglišką meniu.


Pakeičiau administracinio pulto kalbą į lietuvių (2 pav.) ir vėl paspaudžiau "Restore Kunena Menu" (kairiajame paveikslėlyje - "Atstatyti Kunena meniu").

Meniu gavosi lietuviškas. Paveikslėliuose matosi be klaidų, bet man ilgai dar metė klaidas, kol visko neperdariau iš naujo.

Kunenos meniu modulio nereikia. Paspaudus tą mygtuką, susikuria meniu pats. Nusprendžiau, kad man nereikia angliško forumo, nes neversiu gi visko iš lietuvių kalbos.

Todėl, kad ištaisyti visas klaidas, turėjau ištrinti visus anksčiau sukurtus meniu. Vistiek metė klaidas, kol neištryniau visus punktus ir iš šiukšlyno, - tai būtina.

 

Administracinio pulto kalbos pakeitimas - 2 pav.

kalba

 

O surasti šiukšlyne meniu punktus galima taip:

Moodle

Dar viena labai įdomi TVS, skirta kursų organizavimui. Ją panaudojau Ausma savarankiško mokymosi klasėms. Iš pradžių jas sukūriau laikinoje vietoje, tada mokinausi perkelti į nemokamą domeną, ausmacenter.in, kurį gavau vieniems metams. Sunkiai perkėlinėjau, kol šiaip taip nesėkmes išsiaiškinau forume. Nuo to laiko naudoju AFFPG 1 ir AFFPG 2 grupėms.

Moodle įdiegimas ir atnaujinimas

Moodle įdiegimas

Ne visada pavyksta... Gavau serveryje hostingas.in nemokamą domeną ausmacenter.in metams, pavyko įdiegti Moodle, už metų pasibaigus terminui, norėjau užsiregistruoti nemokamą subdomeną. Paklausiau administratoriaus, ar jis galės perkelti mano svetainę. Atsakė, kad galiu savo domeną pervardinti ausmacenter.hostingas.in. Tai padarius man metė klaidas, pagalbos forume ilgai negavau

Pamečiau senąją instaliaciją, užsiregistravau naują subdomeną ausmacenter.hostingas.in ir bandžiau įdiegti Moodle. Deja, niekaip nepavyko.

Parent directory (/home/zilvinas/domains/ausmacenter.hostingas.in) is not writeable. Data directory (/home/zilvinas/domains/ausmacenter.hostingas.in/moodledata) cannot be created by the installer.

Bandžiau gauti patarimus forume:

OK, I think I have it now... the installer is trying to put the moodledata folder into the same folder level as public_html and the moodle into the public_html/moodle folder. It is not working because you do not have write priveleges in the root folder.

One way around that could be to set the moodle into a public_html/public/moodle folder and the installer should then be writing the moodledata folder to the public_html/moodledata folder. Whether this causes any security problems or not is an issue you may have to look at.

Bandžiau visaip, nepavyko. Bet gražiausia, išbandžiau išarchyvuoti failus serveryje, - puiku ir greita. Per FTP nusiunčiau archyvą, o per coanel. lengvai išarchyvavo, tuo tarpu, kai per FTP reiktų kokią valandą siųsti. Dabar tik taip ir darysiu.

Moodle versija

Norint sužinoti, kokia naudojama Moodle versija: prisijungti prie svetainės - Server / Enviroinment

Moodle atnaujinimas

Norint atnaujinti, pirmiausia išjungiam Moodle, kad kiti negalėtų prisijungti: Server / Maintenance mode / spausti Enable. Atnaujinau iš 1.97 į 1.910 per FTP įkeldama visus failus ant viršaus, išskyrus install. Baigus, paspaudžiau Server / Maintenance mode / Disable / - automatiškai pagal vedlį atnaujino DB ir versiją.

Protected by Copyscape Web Plagiarism Finder

php-fusion

Oficialus Php-Fusion palaikymo tinklapis Lietuvoje. Labai plačiai naudojama jaunimo ir pradedančiųjų tarpe, paprastai valdoma. Bandžiau ją 2006 m., nebuvo daugiakalbystės įskiepio (gal dabar atsirado), todėl tada įdiegiau antrą sistemą en kataloge. Aišku, ryšio tarp jų nebuvo net registruotiems vartotojams.

Su šia sistema buvo sukurta pirmoji Genealogų draugijos svetainė ir priglausta prie senojo Archeono, bet dabar jau turi vardo sritį ir perdaryta į kitą sistemą (www.archeonas.lt)

Daugiau straipsnių...

  1. Revoliucinis MODx

Naudingos nuorodos tinklapių kūrėjams

Patikrinti, ar puslapis neužkrėstas online įrankiais:

Kenkėjiško kodo tikrinimas:

Savarankiškai pašalinti virusus

Patikrinti, kas pasikeitė (praneša el.paštu) rankiniu būdu, kad tikrintų automatiškai, reikia pirkti

 


free counters
Free counters
f t g m