Joomla 1,6

Kategorija: Joomla 1...
Atnaujinta: 2015 Balandis 27, Pirmadienis 06:02
Peržiūros: 1238

Išėjo Joomla 1,6 ir jau galima migruoti iš Joomla 1,5. Paprašė Stasys vėl manęs padėti vertimuose. Norėdama matyti, kas yra kas, reikėjo ją turėti, todėl įdiegiau audrone.serveriai.lt šakniniame kataloge prie HTML svetainės. Visą senąją nukopijavau į katalogą audrone, o čia padariau automatinį nukreipimą, kol dirbsiu su Joomla. Be to .access faile nurodžiau pirmiau rodyti index.html failą, kuriame nukreipimas į svetainės kopiją

Bet šiandien jau ši svetainė atnaujinta iki 1,7 versijos

Įdiegiau J 1,6. Neradau kol kas kaip elgtis su lietuvių kalba. Pasirodo: reikia atidaryti Language manager, lentelę Content, sukurti Content lietuvių kalbai, žemiau paaiškinimai anglų kalba:

The "Content" tab in Language Manager

There, one can create a "Content Language", even if the site language is not yet installed.

O mudulį "Langswitcher" reikia sukurti kiekvienai kalbai atskirą, bei nurodyti jo poziciją, tada ir pasirodo vėliavėlės. Joomla 1,61 bus leista rodyti arba nerodyti aktyvią kalbą.

Visi meniu punktai atsidarydavo su en adrese

Dirbau su savo pirmąją J 1,6 svetaine, rūpėjo išmokti padaryti dvikalbę. Žiūriu, visi meniu punktai atsidaro su en adrese. Pasirodo, jei svetainė vienakalbė, tai nereikia aktyvuoti Language switcher ir System language filter. Kai tik išjungiau susitvarkė.

Norėdama parinkti poziciją, čia ir susidūriau su problema, kaip jas surasti. pasirodo, reikia

?tp=1 ir Joomla 1,6

Modulių pozicija, kaip ją pamatyti? ?tp=1 nukreipia į pradinį adresą. Reikia atidaryti Template Manager - Options, Under the Templates tab, set Preview Module Positions to Enabled

ir pradėjo rodyti.

Svetainės pavadinimą galima nurodyti ir šablono viduje (Template manager)

Nebėra sekcijų, bet kategorijas galima kurti, kiek reikia gilyn. Vartotojų pultas turi daug galimybių Daugiau apie tai

Joomla 1,6 - You are not permitted to use that link to directly access that page

Man rodos, susitvarkė po to, kai patikrinau Site / Maintance / Global Check-in, - buvau atsidarius ir dirbau keliuose languose administraciniame pulte

Save failed with the following error: The Language parameter for this menu item must be set to 'All'. At least one Default menu item must have Language set to All, even if the site is multilingual. ???

Kaip priversti Joomla 1,6 "nesuvalgyti" java skriptų ir iframe - Kaip įterpti kodus straipsnyje ar modulyje?

Joomloje 1,5 tai buvo paprasta padaryti, reikėdavo tik išjungti redaktorių. Joomla 1,6 dirbant be redaktoriaus ir įterpiant kodus, dalis jų dingsta, kai bandai išsaugoti. Pasirodo:

1. Atidarome Article manager / Options/ Text filters ir kaip matote apatiniame paveikslyje nustatome, Super Users - No filering. Išsaugome.

Jei esate susilietuvinę administratoriaus pultą, manau, kad surasite.

2. Einame į Extensions / Plug-in manager, atidarome Editor - TinyMCE konfigūravimui ir nustatymuose pakeičiame šias nuostatas: išjungiame (off) Clean code on load, o nuostatoje Clean code on save nustatome parametrą never.

Dabar galima iterpti kodus tiek su redaktoriumi, tiek be jo, kaip kam patogiau dirbti.

Netobulumai - Joomla 1,6

Šis tinklapis dirba su Joomla 1,63 versija. Iš pradžių niekaip nedirbo man" Page break" - ilgo teksto sulaužymas į kelis puslapius. Nors paprastai medžiagą parengiu "namie", tik tada keliu kodus internetan, čia dirbau su Tiny MCE redaktoriumi ir vietoj atskirų psulapių gaudavau tik linijas toje vietoje, kur turėjo pasibaigti puslapis.

Atsakymo apie tai niekur neradau, tik vienoje vietoje buvo prisegtas failas, bet JCE redaktoriui. Ir štai pabandžiau išjungti redaktorių ir sulaužyti puslapį dirbant kodų pusėje. Ir pasisekė. Pasirodo, dirbant su redaktoriumi neužsideda baigiamasis skersinis brūkšnys, - pažymėtas raudonai:

<hr class="system-pagebreak" title="Mokomės Joomla 1,5" alt="Joomfish konfigūravimas" />

Jei tokį puslapį atidarysime įsijungę redaktorių - viskas sugrius

Jei bandai parengti puslapį įdėjus nuotrauką ir jai priskyrus atributus taip kaip buvo įprasta, pvz,:

<img border="0" src="/images/barbora.jpg" width="120" height="200" align="left" hspace="10" vspace="10"> Paveikslas nebus rodomas atitrauktas nuo teksto, o tiesiog prilipęs. Norint tai pataisyti, būtina įsijungti redaktorių (kol kas naudoju Tiny MCE) ir pakoreguoti paveikslo atitraukimą, t.y. iš naujo įterpti. Gauname kodus:

<img style="float: left; margin: 10px;" _mce_style="float: left; margin: 10px;" src="/images/nuotraukos/barbora.jpg" _mce_src="images/nuotraukos/barbora.jpg" alt="Barbora" title="koncertas" width="120" height="200">

Manau, kad tai bereikalingas apkrovimas...

Protected by Copyscape Web Plagiarism Finder