Copyright 2023 - Visos teisės saugomos © Audronės darbai, 2004 - 2023

Joomla 3

Patarimai. Rašau sau, bet gal pravers ir jums...

2022-05-16

Straipsnių rodymui nustatymas "Category link" mesdavo klaidas su php 7,4, o prie php 8 visai nerasdavo. Forume gavau patarimą, kad gal tai šablono System template Framework klaidos ir patarė kreiptis į sukūrėją. Negavus atsakymo, nustatyti:

error reporting in Global Configuration to 'None'

Klaidos atrodė taip:
list

2021-04-14 Atnaujinant Joomla Akeeba Backup nepakuoja

Atėjus eiliniam Joomlos atnaujinimui (3.9.26), nebuvo sukurta Akeeba backup. Visose mano Joomla svetainėse įskiepų tvarkyklėje atsirado kyžiukas x prie PLG_CONSOLE_AKEEBABACKUP įskiepio. Kai pabandžiau ieškoti pagalbos, kažkur rašė, kad tai pasirengimas Joomlai 4. Žiūrėsime. Supakuoti ir rankiniu nebūdu neleižiama. Neseniai atsirado naujas įskiepis FOF40, perspėjantis neišinstaliuoti senesnių versijų

Vienoje iš svetainių prieš atnaujinant Joomla, neįsijungdavo Akeeba backup. Nebuvo ir ikonos Bou active ekrano apačioje.

Pasirodo, mano System Akeeba backup įskiepis nebuvo aktyvuotas

Svetainėje niekas negali sukurti paskyros, registruotis ar paprašyti priminti slaptažodį. Nueina niekur...

Uždaviau klausimą forume "No one can login, register or reset password in Joomla 3.9.11. "
Atsakymą gavau tokį: prisijungti ir "Go to Users - Options - Integration and make sure that 'Modern' has been selected in 'URL Routing'

ir padėjo. Tiktai, kai pabandžiau registruotis, gavau perspėjimą apie "security token". Atsakymas: "Clear the cache in the browser and check if that gets rid of the warning about security token."

Dar sužinojau, kad galima sukurti paslėptą meniu punktą - Set up a ghost menu, which is not included in a menu module, and add the entry Users - Registration Form there, and Joomla will then process the registration link from the login module correctly.
Paaiškinimas: The registration entry in a ghost menu is only required if you are not happy how the modules, if any, are displayed on the registration page. If you are happy how the registration page looks like, then you do not need the ghost menu.

Pirmame puslapyje po visais straipsniais atsiranda išvardytos kategorijos


Individualus atvejis, bet kartais prireikia kam nors. Įdiegiau jsn_vintage šabloną ir žiūriu atsiranda kokie tai meniu punktai, išsiaiškinau, kad rodomos kategorijos. man tikrai jų nereikia. Su Web developer įrankiu matau, kad ta kažkas su "cat-children" susiję.
Reikėjo šablono template.css įrašyti:

.cat-children
{ display: none; }

ir reikalai pasitaisė.

 

 

Adminexille sutriko

Žinau, kad jį reikia deaktyvuoti - pervardinti vieną failą, bet užmiršau, kur jis randasi. Pasirodo: /path/to/joomla/plugins/system/adminexile/adminexile.php
Deaktyvavus, įėjus į administravimą, pakeitus, viskas susitvarkė... Pervardinti atgal nereikėjo (2019-01-13). man rodos anksčiau reikėdavo

Joomla meniu nebeveikia

Nežinau, kada tai įvyko, pastebėjau tik gavus Google pranešimą apie index aprėptį. Žiūriu, kad vienoje svetainėje nei vienas meniu punktas nedirba, neranda puslapio - užrašyta: "Using $this when not in object context" ir taip su visais. Visai nesupratau, kodėl. Čia ir vėl padėjo forumas:

iš pradžių pasiūlė SEF system padaryti neaktyvią - nepadėjo, tada patarė Globaliuose nustatymuose leisti derinimo nustatymus (debug) ir surado, kad naudojamas modulis "random image", - problemos gali išsispręsti, po kito Joomlos atnaujinimo.

Aš padariau tuos modulius neaktyviais (buvo naudojami du slaidams), - viskas susitvarkė. Bet Joomlos meistras Per Yngve Berg pakoregavo ir atsiuntė pakeistą modulio default.php failą. Atstačius modulius viskas suveikė gerai.

Joomla 3.8 atnaujinimas nepavyko

Atėjo atnaujinimas 3,8. Tris svetaines atnaujinau sėkmingai, o ketvirta sugriuvo

. Paprastai prieš atnaujinant dirba Akeeba Backup, padaro kopiją, o tada atnaujinama. Šiuo kartu atnaujinimas prasidėjo iš karto, bandžiau atstatyti. Galų gale atsistatė iš viršaus, bet pasijungus į administracinę panelę, buvo tik baltas langas. Ilgai aiškinausi forume, bandė man padėti, kol ir tai ką turėjau sugriuvo. Kūrėjams buvo įdomu sužinoti, kodėl neatsinaujino....

Pagaliau toks patarimas:

prieš atnaujinimą "don't have your url in LiveSite" ?

tai reiškia, faile cofiguration.php surasti eilutę public $live_site = 'http://www.xxxxx.org'; ir ten nepalikti adreso:
public $live_site = ' ';

Nepavyko man vėl atnaujinti, išmetė klaidas. Nežine, ar koks tai įskiepis netinka. Atstačiau pagal paskutinę kopiją ir išarchyvavau 3,75 versiją ant viršaus - Joomla atsinaujino iš 3,70 į 3,75. Joomla 3,8 man niekaip netinka. Todėl laikinai paliksiu taip, o kataloge po truputį, kai randu laiko, jau kuriu naują svetainę

SSL sertifikatų naudojimas

Prisiuntė vieną rytą Google Console laiškų dėl visų mano administruojamų svetainių, apie tai, kad Crome naršyklė rodys, kad svetainė nesaugi, jei nenaudosime SSL sertifikato. Dar niekur nenaudojau, bet šiandien jau visos naudoja. Vieną dienelę pasidarbavus, susitvarkiau.

Galim pirkti, bet, pasirodo, Interneto vizija turi ir nemokamą. Jeigu svetainės nėra komercinės, galima įdiegti nemokamą "Let's Encrypt" sertifikatą pagal šią instrukciją . Įdiegus SSL sertifikatą, galima pakoreguoti svetainių programinį kodą taip, kad svetainės būtų atvaizduojamos saugiu HTTPS protokolu. Tokiu būdu apsaugosime savo svetainės lankytojų duomenis, kadangi visa tarp lankytojo naršyklės ir svetainės serverio siunčiama informacija bus šifruojama.

Skaityti daugiau: Joomla 3

Naudingos nuorodos tinklapių kūrėjams

Patikrinti, ar puslapis neužkrėstas online įrankiais:

Kenkėjiško kodo tikrinimas:

Savarankiškai pašalinti virusus

Patikrinti, kas pasikeitė (praneša el.paštu) rankiniu būdu, kad tikrintų automatiškai, reikia pirkti

 


free counters
Free counters
f t g m