OcPortal'as bendrai, lietuvybės nustatymas

Kategorija: OCPOrtal
Atnaujinta: 2015 Balandis 27, Pirmadienis 16:50
Peržiūros: 1091

Dar viena sistema, su kuria užsimaniau susipažinti - ocPortal. Gal dėl to, kad mano asmeninėje svetainėje, kurią nuo 1994 m. turėjau nemokamai, o nuo 2010 spalio apmokestino nedideliu mokesčiu ir padidino smarkai vietos... Taigi vietos daug, net 2500 MB vietoj buvusio 100, o rugsėjo mėn. dar padidino - 5000 MB, gal dėl to, kad Instaliatronas Interneto vizijos administraciniame panelyje pasiūlė automatišką instaliavimą... Apie svetainę atsiliepiama gerai, kad "viską turi ir nereikia papildomų įskiepių"

Ir tikrai, čia ir forumas, ir parduotuvė gali būti, ir galerijos, ir bendruomenė, ir galimybė net kitiems kurti savo galerijas bei dienoraščius.

Įdiegiau, iš pradžių, kaip miške, nieks neaišku, nes viskas kitaip. Bet žingsnis po žingsnio, kažką dariau. Sunkiausia buvo su lietuvių kalba. Ieškojau pagalbos forumuose - lang/EN/ direktorijoje yra failas global.ini, kuriame reikia nurodyti charset, kuris tinka lietuvių kalbai. Pas juos padaryta su 8859-1, jie patarė 8859-4, bet aš pasistačiau utf-8. Lyg ir gerai, lyg ir blogai, ir vis karts nuo karto išlenda ieroglifai. Ilgai nesupratau, kaip padaryti lietuvių kalbą visai svetainei, nes vis atsistato anglų kalba.

Ocportal TVS - lietuvybė

Su lietuvybe iš pradžių ilgai vargau.
Instaliatrone išinstaliavau ir instaliavau vėl toj pačioj direktorijoje. Taigi vėl viskas iš naujo, bet gal taip geriau suprasiu, nes ši TVS tikrai turi labai daug galimybių.

 

 

 

Dabar dirbu atsargiau. Paskaičiau pagalbinę medžiagą dėl kitos kalbos, rašo, kad ši sistema nenori naudoti unikodų, bet naudoja "Character sets". Na, aš vis dėlto padariau global.ini UTF-8. Kol jį patalpinau tik EN direktorijoje, naujai padarytas comcode failas "Akys" išsisaugojo su ieroglifais ir neleido pataisyti, tada per FTP lang direktorijoje įstačiau katalogą LT ir jame patalpinau šiek tiek sulietuvintą global.ini failą. Atsirado galimybė išsaugoti kalbą iš karto, nors pradedant redaguoti, paklausė kokioje kalboje redaguosiu (kaip matote paveiksle viršuje), pasirinkus lietuvių ir comcode failą Site:akys, vėl susidarkė admin zonoje mygtukų eilė į vertikalią eilutę. Išsigandau, bet išsaugojus redaguotą failą (leido visą įstatyti su lietuviškais rašmenimis), paziūrėjus į pirmą puslapį dar viskas buvo tvarkoje. Baigiau viską aiškintis forume

Ocportal TVS - Lietuvybės nustatymai.

Forume padeda pats autorius Chris Graham.

  1. Pirmiausia išsiaiškinau, kad galiu naudoti UTF-8 kodavimą. Pabandžius su 8859-4, ne visos lietuviškos raidės buvo rodomos. Iš lang/EN direktorijos paėmus global.ini pakeičiau jame kodavimą.
  2. Kaip nustatyti, kad pagrindinė svetainės kalba būtų lietuvių. Faile config_editor.php vietoj EN pakeisti LT
  3. Dar padėjo, kai Configuration/Site Options pažymėjau "Detect language from browser"

Visa tai sutvarkius, galima praeiti Setup wizard (10 punktų) ir padaryti savo nustatymus.

Ir dar, kartą Chris Graham parodė, kad nemato lietuviškų rašmenų iš savo kompiuterio, patarė pakeisti EN į LT faile config_editor.php

pakeičiau šitą eilutę:

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//LT" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="XHTML namespace" lang="LT">

Rodos, buvo nustatyta, bet matyt atnaujinant sistemos versiją vėl pasidarė EN.

Protected by Copyscape Web Plagiarism Finder