By using this website, you agree to the use of cookies as described in our Privacy Policy.

logo

Genealoginiai medžiai ir schemos

Vis daugiau ir daugiau asmenų pradeda domėtis savo genealoginėmis šaknimis.

Genealogija padeda prisiminti mūsų protėvius, jų asmenybių gerasias savybes, gyvenimo pavyzdžius ir visą giminės paveldą. Artimuosiuose Rytuose svarbios knygos būdavo pradedamos pagrindinio herojaus genealogija.

Schema      Medžiai

Apie savo protėvius mes norime turėti kuo daugiau įvairių žinių, nes visada įdomu žinoti, kas jie tokie buvo, iš kur kilę, kur gyveno, ką veikė ir pan. Be to, įdomu, ar nesi giminingas kokiai nors žymiai asmenybei. Kita vertus, mūsų išvaizda, plaukų ir akių spalva, net gi ligos neatsiranda iš niekur.

 Norint sudaryti išsamų savo genealoginį medį, reikia turėti daug duomenų, ilgai kapstytis archyvuose, o tai darbas net labai nelengvas. Todėl tuos dalykus palieku kitiems, kurie daugiau patyrę.

Kažkada pradėjau nuo savo genealogijas braižyti paprastame MsWord'e - galimybių mažai.

Programuotojai kuria genealoginių medžių sudarymo programas. Kai kurias jas esu išbandžiusi. Jos padaro gana dideles paklodes, daug visokių ataskaitų bei pjūvių. Bet, norint turėti genealoginę schemą ar medį vienoje vietoje, kaip paveikslą, reiktų braižyti pačiam. Iš pradžių naudojau Visio Professional programą, kuri yra Microsoft Office produktas. Nors ji skirta techniniams braižymams, bet jos pagalba, rankiniu būdu viename puslapyje galima sutalpinti net iki pora šimtų asmenų ir svarbiausia - turėti vaizdą viename lape.
Šiandien, 2023 m. jos nėra, o aš jau seniai vietoj jos naudoju CorelDraw, nes reikia daugiau erdvės. Turiu daug sukauptų Visio programos failų, negaliu atidaryti, todėl paieškojus radau jai atitikmenį "LibreOffice Draw". Nebandžiau su ja dirbti, bet galiu atidaryti visus senus .vsd failus.

Taigi, jeigu medis didelis ir netelpa viename lape, pagalbon galima pasitelkti Corel Draw programą. Ten plotas gali būti neribotas.

Norintiems užsakyti genealoginį medį, galima kreiptis Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., bet kreiptis reikėtų tik turint surinktus visus duomenis, nes archyve aš neieškau. Jei reikalingi genealoginiai tyrimai (paieška archyve), padėsiu surasti istoriką-genealogą.

  • Peržiūros: 263

teises

kitas

ornamentas2

ornamentas