By using this website, you agree to the use of cookies as described in our Privacy Policy.

logo

Sode 2015 m.

Ruduo

Rudenėja, kaip gaila... Ir kai gražios saulėtos dienos, man visada liūdna... Jau ir darbus baigėme beveik. Ir eglę supleškinome, bet pelenų visai mažai.

Užaugo kopūstai milžinai, valgome labai skanias kriaušes. Jau lapkričio 2 d., buvo šalnos, užšaldė žemę, kad negalėjome perkasti paskutinio ploto. Šiandien atšilo, lyja, tikimės susitvarkyti

Vasara

2015-09-12 Tvora pastatyta. Vakar Stasys su berniukais pastatė ir nupjovė mūsų pasenusią mėlynąją eglę. Jai jau buvo apie 35 metus. Pats Stasys ėmėsi ir padarė. Buvo daug baimės, kad ko nors nesulaužyti: mūsų sandėliuko, inspekto, kaimynų tvoros. Net kaimynui už tvoros liepė mašinas išvaryti iš kiemo. Pjaustė šakas ir lipo kopėčiomis aukštyn. Viskas taip greitai įvyko...

O šiandien su Vytu radome tokį vaizdą. Mano darželis šiemet ypatingai  gražiai atrodė, dabar pats žydėjimas, - viskas jam kliūvo. Medieną Stasys pasiėmė, bet liko milžiniška krūva šakų. Manėme, kad gražiai sudeginsime, o pasirodo negalima soduose deginti laužų, nebent bačkoje. Kągi, atsiridenome bačką ant sukasto rugių lauko ir nešiau, nešiau mažas šakutes. O varge, gale dienos ji buvo pilna sudegusių anglių ir pelenų. Didesnes šakas krovėme prie sandėliuko ir prie tujų. Atlaisvinome darželį. Kiek laiko reiks kurenti, jei tik bačkoje? Sako baudos didelės, jei pagauna deginant laužus...

2015-09-06, sekmadienį

sode svečiavosi Rodrigas su Rita ir Brigita.

Dieną prieš tai mums išrovė tvoros stulpus. Keliuku važiuoja didelės mašinos ir mūsų tvora buvo gerokai atsikišusi, statyta pirmoji. Vėliau statę kaimynai smarkiai atsitraukė.

Viską padaryti žadėjo labai organizuotas ir veiklus kaimynas Stasys.
Einame apžsižiūrėti   Vytas rodo sumedėjusį bijūną

2015-08-06 Karšta savaitė - 32 - 34 laipsniai, retas dalykas Lietuvoje. Svogūnai ir česnakai nurauti, jau džiūsta. Pasirodė pirmieji agurkai - 15 dienų vėliau nei pernai, - mat vėlyvas buvo pavasaris.

2015-07-11 Šiandien skyniau juoduosius serbentus, žirnius. Užsikonervavau tris indelius žirnelių, o juoduosius serbentus užpyliau cukrumi ir degtine. Bus trauktinė: apie 1 kg uogų, puse kg cukraus, 700 g degtinės, o paskui tobulinsiu :-)
O surinktus šparaginius žirnius ištroškinau su vištiena - skanu !

2015-07-08 Braškės baigiasi, paskutiniąsias pribaigė sausra - iškepė, išdžiūvo, susitraukė. Šiandien berinkdama pastebėjau labai įdomų dalyką, kurio nemokėčiau ir paaiškinti. Mutantas?

Braškė iš savo uogos išaugino braškių kelmelį. Pasodinau jį vazone ir bandysiu auginti namie... jei išaugusios uogoje šaknelės įsitvirtins žemėje, gal per kalėdas valgysime braškes? :_)

 

2015-06-17 Valgėme ir atsivežėme pirmąsias braškes. Šiemet jos vėlavo bent 10 dienų. Visas triūsas sode atsiperka, kai pasirodo braškės - man jos skaniausios... Žydi bijūnai

Pavasaris

2015 balandžio 30 d.

Šiandien taip žydi hiacintai... ir kaukazinė slyvaitė, - matote puslapio viršuje, pirmoji nuotrauka.

Ir varnėnas inkile gyvena, tik nepagavau nufotografuoti...

2015 m. pavasaris. Nutariau rašyti sodo metraštį, dešinėje - pirmosios tulpės, žemaūgės, kaip žvaigždutės 


hiacintai

 

 

tulpes

 

 ir pirmosios tulpės, žemaūgės, kaip žvaigždutės

  • Peržiūros: 76

teises

kitas

ornamentas2

ornamentas