Agluona - didžiausias katalikų centras Latvijoje. Bazilika, kur pagrindiniai atlaidai Žolinės. Lankėsi popiežius Paulius II, dalyvavo 300 tūkst žmonių. . Daug lietuvių yra kilę iš Agluonos. Mūsų karalius susijęs, nes Marta (liet. Morta) ėmė čia kaip našlę, manoma, kad čia buvo ir nužudyta. Skubame į baziliką kur laukia gidas. Šalia yra Šv. Antano šaltinis, turintis sieros, čia buvo gydomi ligonys.
Agluonoje viena didžiausių bazilikų Europoje. Pastatyta buvo miške. 12 metų buvo statoma. ornamentai rokoko stiliuje. Bazilikoje 10 altorių, apeinant juos, apie kiekvieną jų pasakojo gidas. Vargonai atvežti 18 a., pačiame centre šv. Marijos ikona, prie kurios, atseit stebuklingos, atvažiuoja gydytis žmonės. Jei žmonės meldžiasi iš visos dūšios, jie išgyja. 16 a. pab., pradžioj 17 a. padaryta tokia pati Trakuose. Ikona nakčiai uždaroma.
Rūsiuose įrengta bažnyčia Bizantojos stiliumi, čia anksčiau buvo laidojami vienuoliai, kripta gerokai išgrobstyta pokarių metais, 1991 rekonstruota, yra du episkopų krėslai, kurie yra Petro I ir Jekaterinos krėslų kopija. Bažnyčia ypač buvo naudojama, kai viršuje vyko restauracija.
Važiuojame link Agluonos Karalių kalvos. Nuo kelio atsidaro gražus vaizdas, matosi karaliaus Mindaugo aukščiausia skulptūra, dėl laiko trūkumo nevaikščiojome. 2006 m. - pastatyta pirmoji skulptūra. Tai vieno privataus žmogaus 20 ha kalvotas žemės gabalas paverstas skulptūrų parku. Sukviesti autodailininkai pleneruose statė medines skulptūras: angelai, Jėzus, karaliai, - tai įrodymas, ką gali sukurti vienas žmogus. Ant kalniuko stovi net bažnytėlė. Joje tam tikros valandomis kai skaitomas šv. raštas. Teritorija tvarkoma, prižiūrima, žmonės atvažiuoja, būna ir vestuvės, lankymas nemokamas, svečiai pildo aukų dėžutes. Galbūt čia galėtų būti Mindaugo kapas?