Copyright 2018 - Visos teisės saugomos © Audronės darbai, 2004 - 2015

Perskaityta 2018 m.

Data Autorius Šalis Pavadinimas Komentarai
2018-10-26 Mišelis Zevakas Italija Rolando meilė, pdf Šių dienų akimis naivoka, pabaiga ne visai aiški...
2018-10 Axel Munthe Švedija Knyga apie San Mikelę priešingybė anai knygai :-) Švedų gydytojo psichiatro(rašytojo) prisiminimai, užrašai, biografija. Knyga, sklidina gyvenimo išminties.
2018-10-08 Herkus Kunčius Lietuva Dviveidis romanas Ne, šita knyga ne man! Galima būtų perskaityti keletą apysakų tokiu stiliumi, berods kažkur ir skaičiau... bet visą romaną ir net du! Teatleidžia man autorius - tiesiog niekalas...
2018-10-01 Gabriele D'Annunzio Italija nekaltasis Atpratome nuo 19 a. stiliaus. Viskas taip sentimentalu...
2018-09-20 Doloresa Kazragytė Lietuva Švytintis rūkas Devintoji jos knyga, man antroji. Labai panaši į praeitą. Gerai pažįstama būklė ir savijauta...
Skaityti daugiau Komentaras (0) Peržiūros: 447

Perskaityta 2017 m.

 

Data Autorius Šalis Pavadinimas Komentarai
2017-12-30 Jonas Užurka Lietuva Tvanas Tai penktoji jo projekto "Lietuvos istorija romanuose" knyga apie mūsų tautos nelaimių ir lemtingos katastrofos pradžią karaliaujant Jonui Kazimierui Vazai, apie Vilniaus tragediją...
2017-12-20 Ana Barbora Lietuva Likimo burtai (Romano "Netobula" antra knyga Intriga sukurta, meilė atrasta. Geriausia Marijos draugė Ieva suvaidino porą su Marijos bosu, kad ji pradėtų kovoti už savo laimę. Pagaliau visi atranda meilę.
2017-12-13 Ana Barbora Lietuva Netobula Mergaitė ieško vyro
2017-12-06 Giuseppe Tomasi Lamperdusa Italija Leopardas Pagal šį romaną italų režisierius L.Visconti sukūrė filmą, kuriame vaidino Claudia Cardinale, Alainas Delonas ir kt.
2017-11-27 Liselotte. Welskoph-Heinrich VDR Harka. Kelias tremtin. (pdf) Apie indėnų gyvenimą
2017-11-10 Ivan Stadniuk Rusija Karas (pdf)  Apie antrąjį pasaulinį karą
2017-10-27 Onore de Balzakas Prancūzija Apysakos. Romanas. Sviediniu žaidžančios katės namai. Gobsekas. Nežinomas šedevras. Slėnio lelija. Pastarasis paliko didesnį įspūdį. Keista dabar skaityti tokius romanus, kai nebėra nei tokių jausmų ar dorovės sampratos. Viskas taip pasikeitę. Pasirodo, pagrindinis herojus vaiduoja paties autoriaus vaikystę.
Skaityti daugiau Komentaras (0) Peržiūros: 1241

Italija, Monakas

2016 m. kelionė "Italijos gėlių pakrantė, aplankant Monaką"

Filmo santrauka

Pirmoji diena.  Išvažiavome šeštą val. ryto. Autobusas  atvyko iš Kauno su kauniečiais. Diena apsiniaukusi, sėdime po vieną, nes yra láisvos vietos tų, kurie skrenda léktuvu. Važiuojame gražiu Lenkijos keliu kur kažkada gyveno jotvingiai, prusai, kraštovaizdis suformuotas ledynmećiu. Seinai, įdomi katedra, kur palaidotas Antanas Baranauskas. Sustojame atokvėpio Augustave.

     Gidas jau skambino mūsų kelionių organizatoriui Donatui, greitai paimsime dar kelis keliauninkus, kurie paliko Lenkijoje po ekskursijos – apsilankymo Varšuvos didžiajame teatre. Lenkijoje augmenija pasidengusi švelnia žaluma, žydi vyšnios. Pravažiuojame Lomžą, Varšuvą, Tomasz Mazovieckij. Vairuotojai varo autobusą be sustojimo, matyt nori pavyti laiką. Jo kaip visada daug sugaišome kamščiuose prie Varšuvos. Diena ilga, nes ir kėlėmės anksti, ir valanda pasukta atgal. Rodos važiavimui galo nebus. Išsigiedrijo, laukai žaliuoja, iki Vroclavo liko 35 km. Gerai, kad puse mūsų keliautojų skrenda léktuvu, tai autobusas pustuštis ir mes galime net pagulėti.

Antroji diena. Išvykstame iš Prahos. Lauke lyja ir šalta. Šiandien vél pravažiuosime 1000 km. Gidas pasakoja Prahos miesto istorijos legendą. Daug mineralinių gelmių ir daug įgriūvų. Nuostabus zoologijos sodas, kuris konkuruoja su Wroclavo sodu. Grojantys fontanai. Senamiestis - bokštų ir bažnyčių miestas. Didinga gelžinkelio stotis. Jojantis Vaclovas į Prahą. Virš Vltavos upės atsiveria šv. Vytauto katedra. Paliekame Prahą. Autobusą buvo sustabdžius mobilioji policija, patikrino dokumentus, užregistravo ir palinkėjo gero kelio.
      Regensburgas - nuostabus miestelis, tik visa bėda - šiandien lyja ir net sninga, gana šalta, vaikščiojome su skėčiais ir lietpalčiais, - nei pafilmuoti, ne pafotografuoti. Neveltui Regensburgas, vokiškai Regen – lietus. Apžiürėję miestelį, užėjome į senovinę užeigėlę paragauti karštų dešrelių.

     Lietus lyja toliau, važiuojame į Milaną. Bernelių perėja, jungianti Austriją su Italija. Pakilome į 1350 km aukštį. Matėme pirmąjį viaduką, vadinamą Europos viaduku. Leidžiamės žemyn. Kalnuose buvo giedra, nusileidome ir vėl lyja - pietų Tirolis. Jie didžiuojasi, kad yra pietų tiroliečiai, dauguma kalba vokiečių, bet yra šnekančių ir lotynų kalba. Čia gamina grapą, nes vynuogėms klimatas netinka. Kaimų pavadinimai būna daźnai dvivardžiai: vienas itališkas, kitas vokiškas. Kalnai, pasakiški slėniai, viadukai, tiltai, tuneliai. Vėlai vakare pasitikome oro uoste tuos, kurie skrido lėktuvu.

Trečioji diena. Dvi beprotiškos dienos - anksti išvykstame, vėlai privažiuojame viešbutį. Dabar mūsų pilnas autobusas.  Po pusryčių, kuriuos šlavėme lietuviškai, o darbuotojai nespėjo nešti mums dešras, stiklines ir pilstyti kavą, - vėliau pasikvietė pagalbininką ruošti  kavai, išvažiavome į Milaną. Milane šiek tiek paklausius gido pasakojimo, pasiskirstėme. Vieni apžiūrėjo  Milano katedrą, kiti, kurie jau buvę,  tai nei lipo, nei kėlėsi į katedros viršų. Turėjome daug laiko pasivaikščioti po miestą, pafotografuoti ir pafilmuoti. Susitikę užėjome į bažnyčią, kurioje yra Leonardo Da Vinčio "Paskutinė vakarienė". Nors spalvos išblukusios, bet įspūdis
nepakartojamas. Gavome ausines su gido pasakojimu, ėjome po 11 žmonių ir būti galėjome 15 min Svarbiausia galima buvo fotografuoti ir filmuoti, kiek nori, svarbu tik kad be blykstės. Bažnyčia išorėje labai įdomi, romaniško stiliaus. Sustojome bendrai nuotraukai.

Skaityti daugiau Komentaras (0) Peržiūros: 1946

Perskaityta 2016 m.

Data Autorius Šalis Pavadinimas Komentarai
2016-12-31 Franz Kafka Austrija Amerika (pdf) Man tai viskas kvaila ir naivu. Knygoje yra Jadvyga Bajariūnienės recenzija apie rašytoją, bei ilgas F.Kafkos laiškas tėvui, kurio tėvas niekada neperskaitė.
2016-12-25 Fryderik Forsyth Ispanija Karo šunys (pdf) Išgalvotoje Afrikos šalyje stūkso Krištolo kalnas su vertingais platinos klodais. Verslininkų organizuojamas valtybės perversmas pakrypsta ne tokia linkme, kaip norėta.
2016-12-19 Alfredas Bumbliauskas, Edvardas Gudavičius Lietuva Būtovės slėpiniai Lietuvos televizijos laidų įrašai: gyva diskusija
2016-12-12 Jeffrey Archer GB Tik laikas parodys Ta pati gyvenimo istorija, perpasakojama kelių istorijos dalyvių iš savų pozicijų... Įdomi...
2016-12-06 Kazys Almenas Lietuva Pjūties metas (pdf) Istorinis nuotykių romanas.Lietuva ir Lenkija 18 a. pirmoje pusėje.Mariaus istorija, vaikystėje pjudytas Giedraičio šunimis, užaugo žudiku...
Skaityti daugiau Komentaras (0) Peržiūros: 1735

Parašyti straipsniai

Augalai - geri dažai, 1994 Šeimos kalendorius

  • Dažymas augalais,  psl. 41
  • Dažomosios medžiagos paruošimas,  psl. 87
  • Šaltekšnis, psl. 113
  • Pelkiniai gailiai,  psl. 134
  • Beržas,  156
  • Raudonėliai,  psl.174

Valdytis - gerai, verkti - dar geriau. 1994 Šeimos kalendorius, psl 226 (Tik moterims)
Druska mūsų buityje, 1994 Kalendorius visiems, psl. 154 (Naudingi patarimai
Nėrinukai nosinaitėms, 1995 Šeimos kalendorius, psl 14 (Darbščios rankos)
Ne stabdyti, o skatinti. 1995 Šeimos kalendorius, psl 69 (Pedagogika ir psichologija)
Kai vaikas nenori valgyti. 1995 Šeimos kalendorius, psl 94 (Pedagogika ir psichologija)
Pomidorų sriuba su imbieru. 1995 Šeimos kalendorius, psl 168 (Gero apetito!)
Auklėjimo dogmos yra netikusios. 2005 Sodietės kalendorius, psl. 82 (Pedagogika ir psichologija)
Kas buvo tavo protėviai. 2005 Sodietės kalendorius, psl. 114 (Žinija)
Megzta katė, Šeimos kalendorius 2006, psl. 18 (Mezgimas)
Pusryčių stalo komplektas, Šeimos kalendorius 2006, psl. 123 (Siuvinėjimas)
Pankolis - reta daržovė, Šeimos kalendorius 2006, psl. 149 (Sodininkystė)
Besišypsanti ir laisva, Šeimos kalendorius 2006, psl. 141 (Grožio salonas)
La Noblesse Lituanienne, une résurrection, Bulletin trimestriel Nr 245, Janvier 2006, psl. 46
2007 metų Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos įvykių apžvalga ir kitų metų planai. Žurnalas "Lietuva pristato", 2007.05, psl. 34

Komentaras (0) Peržiūros: 1107


free counters
Free counters
f t g m