Perskaityta 2012

Kategorija: Laisvalaikis
Atnaujinta: 2016 m. rugpjūčio 4 d., Ketvirtadienis 07:34
Peržiūros: 1536
Data Autorius Šalis Pavadinimas Komentarai
2012-12-29 Jonas Užurka Lietuva Vytautas - nuo bėglio iki monarcho Kova dėl valdžios, vestuvės su kitataučiais, užkariavimai, intrigos, klastos, net kūdikiai žudomi, kad netaptų įpėdiniais - Lietuvos praeitis. Verta paskaityti.
"-Mylėkite Lietuvą! Be Lietuvos būsite niekas !" - taip sakė Vytautas. Manau, - tai tinka ir dabar.
2012-11-30 Linn Allmann Norvegija Palaimintas vaikas Trijų seserų vaikystė, apie kurią pasakojama su nostalgija, vykstant pas seną jų visų tėvą (visų dukterų motinos skirtingos), bet taip ir nenuvykstant. Tėvo ypatingas charakteris atsisikleidžia per prisiminimus...Skaitosi įdomiai.
2012-11-08 Ričardas Gavelis Lietuva Jauno žmogaus memuarai Kaip ir visos to autoriaus knygos - savotiška. Atskleidžia mūsų egzistavimą praeitos sistemos rėmuose per jaunuolio laiškus savo įsivaizduojamam mokytojui.
2012-10-29 Marian Keyes   Arbūzas Paprasta knyga - meilė, kančios, pažeminimas: vos pagimdžiusią moterį palieka vyras išeidamas pas kitą. Atsikvošėjęs bando santykius pataisyti bet išryškėja, kad nesugeba prisipažinti kaltu, suverčia kaltę žmonai.
2012-06-01 Philippa Gregory   Karalienės juokdarė Įdomi knyga. Pasakojimas apie tai, kaip likti pačiam sau, nepaisant iš visų pusių tykančių pavojų. 16 a. Anglija, žydų gyvenimas, kilmingųjų intrigos, inkvizicija
2012-05-21 Iris Murdoch Anglija Juodasisi princas Nuo pirmųjų puslapių vis norėjau mesti skaityti. Nors autorė gavo Jameso Taito premiją, man visą laiką atrodė banalus romaniūkštis. Jei autorė tokį pagrindinį veikėją norėjo pavaizduoti, - tai manęs neįtikino. Taip vis atrodo, kad tokia rašytoja... tas kvailas svaičiojimas apie rašytojo profesiją, kaip didelio menininko... ach rašo visi... kas netingi. Prikurta įvykių daug, kad sudominti, bet man nebuvo įdomu..
2012-05-11 John Irving Anglija Vandens metodas Tai šešta mano skaityta Irving'o knyga ir pati komiškiausia. Nevykėlis pagrindinis veikėjas Tramperis Bogusas ir statomas jo draugo Ralfo pakerio filmas apie jį, jo keistą gyvenimą, dvi žmonas, du vaikus ir kt. įvykius. Skyriai - tartum atskiri apsakymai. Vandens metodas - tai gydyotojo siūlymas "gydyti" šlapimtakio, kuris pagaliau operuojamas, sutrikimą
2012-04-30 Kristina Sabaliauskaitė
Lietuva
Silva Rerum
I dalis
Įdomi tuo, kad rašo apie bajorų gyvenimą 17 amžiuje bei apie to meto Vilnių. Kaip tik neseniai buvau paskaitoje, kurioje pasakojo apie klarisių-bernardinių vienuolyną, jo ir Šv. Mykolo bažnyčios nusiaubimą kazokų antpuolio metu.
2012-04-20 Herbjørg Wassmo Norvegija Laimės sūnus
Dinos knygos tęsinys
Kas žino Dinos knygą, tas žinos ir šią. perskaičiau antrą kartą. Sudėtingi likimai, sudėtinga žmogaus psichologija...
O Dinos knyga jau užmiršta. Norėčiau vėl perskaityti.
2012-03-31 Gordon Dahlquist New Youk Sapnų valgytojų stiklo knygos Didžioji nesąmonių knyga (756 psl.). Stebiuosi, kaip ta knyga tapo skaitomiausia Amerikoje, o autorius - multimilionieriumi...
2012-03-04 Judith McNaught Amerika Lemties piršlys Grynas amerikoniškas bestseleris. Pigiai sufabrikuotos meilės intrigos, kad tik būtų įdomu skaityti. Aš bent tokios knygos tikrai nepirkčiau. Paskaitei ir palikai...
2012-02-24 Federica de Cesco Italija Kriauklių šilkas Pusiau perkirpta brangaus kriauklių šilko skraistė įtraukia jauną vandenų biologę Beatą Sforcą iš Maltos į šeimos paslapčių gelmes. Skraistės istorija veda į Sardinijos salą, kur Beata sutinka vieną paskutinių nykstančio amato paslapties saugotojų. Įminti šeimos mįslę jai padeda japonų žurnalistas, mat kriauklių šilko kerai driekiasi net iki tolimosios Japonijos...
Jaudinanti istorija... ir neaišku, ar tai fantazija, ar ne...
2012-02-17 Jane Lapotaire   Visų duktė, niekieno vaikas Nebloga knyga. Tai aktorė Jane Lapotaire (g. 1944), kuri už Editos Piaf vaidmenį pjesėjė "Piaf" laimėjo geriausios metų dramos aktorės vardą. Padūkusi mergaitė, kurią augino visai svetima senelė.
2012-02-12 Almudena Grandes Ispanija Permainingi vėjai Chuanas, Sara ir Maribele - tai trys pagrindiniai herojai, susitikę atsitiktinai ir draugaujantys kaip viena šeima. Romane per dabartinius įvykius išnagrinėjamos jų viso gyvenimo istorijos: Sara ir Chuanas, pabėgę nuo savų gyvenimų peripetijų, apsigyvena pajūrio kurorte, jų abiejų namams tarnauja tarnaitė Maribelė, kuri vėliau tampa Chuano ne tik meilužė, bet ir mylimoji. Stora knyga - 623 psl., istorija labai ištęsta.
2012-01-26 John Irving   Malda už Oveną Minį Savotiška savotiško žmogaus gyvenimo epopėja, vyriška draugystė, - mažaūgis Ovenas, jį klasėje darugai iš rankų į rankas mėtydavo. Jis niekada nemokėjo žaisti beisbolo, bet vieną kartą atmušus kamuoliuką, pataiko į savo draugo motinos smilkinį ir ją užmuša...
2012.01.10. John Updike   Poros Pigus šlamštas. Poros neturėdamos ką veikti, ieško pramogų ir svetimauja, keičiasi poromis.