By using this website, you agree to the use of cookies as described in our Privacy Policy.

logo

Drupal kategorijų sukūrimas

2015-08-24

Drupal straipsnių kategorizavimas

Nutariau aprašyti, nes ilgai ieškojau ir konsultavausi, kol supratau, kaip tai padaryti.

Bepigu Joomloje, viskas parengtastraipsnių suskirstymui kategorijomis ir vienu meniu punktu pateikti visus tos kategorijos straipsnius. Man kol kas reikėjo tik dviems. Yra kategorijų modulis, bet jo nebandžiau, nes kaip perskaičiau jis perkrauna svetainę ir gali sukelti labai daug problemų.

Čia kategorijos kuriamos Taxonomy pagalba.

  1. Einame į Structure/Taxonomy/Add Vocabulary. Mano paveiksle matote sukurtus tris žodynus: Sodininkyste, Straipsniai ir Tags. Nagrinėsime pirmąjį "Sodininkyste" kol kas.
  2. Spaudžiame List items ir naujame lange pridedame kategorijas (Add terms), - čia jos vadinamos terms. Pas mane pridėtos dvi: Agurkai ir Pomidorai. Galima pridėti ir pokategores, agurkams aš pridėjau dvi: Sėja ir Laistymas. Pridedant ir išsaugant kategorijas, atsidariusiame langelyje nieko nekeisti, jos išsisaugos šakniniame kataloge root. Bet kada pridedame pokategores (šiuo atveju Sėja ir Laistymas), reikia atidaryti "Relations" ir pasirinkti ne root, o kategoriją Agurkai (žiūr. paveikslą žemiau kairėje)

 

 3. Dabar reikia pridėti laukelį. Atsidarome Manage fields ir užpildome:

 

:

Add new field įrašome pavadinimą (pas mane agurkams). Antras raudonai apibrauktas langelis rodo užpildytą laukelio pavadinimą (pas mane jau užpildyta field_agurkams), Select field type pasirenkame Term reference, ketvirtame langelyje matomas mano pasirinktas Autocomplete term widget. Spaudžiame Save.

4. Atsidaro langas Field settings, reikia pasirinkti savo žodyną, jei jų yra keli (pas mane Sodininkyste) ir vėl išsaugoti.

5. Kitame lange galima įrašyti, kad laukas būtinas, bet gal ir nereikia, nes tada reiks būtinai pildyti. Čia jau matome sukurtą langelį agurkams. Jis bus tuose failuose, kuriems priskirsime šį lauką.
Laukelis kategorijai sukurtas.

6. Turime priskirti kategorijas straipsniams arba puslapiams. Einame Structure/ Content types/Articles (taip aš pasirinkau, arba Basic pages) Atsidarome Articles/Edit. Čia, kaip matome, jau yra langelis apieviską, tai kito žodyno. Pridedame prie mūsų žodyno Sodininkyste langelį pavadinimu agurkams, field_agurkai ir leidžiame Autocomplete term widget. Spaudžiame Save. Dabar mūsų straipsniuose bus antras langelis "Agurkams".

 

7. Priskiriame Sodininkystės puslapius "Agurkai" ir "Agurkų laistymas" šia kategorijai. Straipsniuose randame langelį agurkams, įrašiau agurkai

8. Svarbiausia, kas man ilgai nebuvo aišku, meniu reikia nuodyti kategorijos (term) numerį. Kategorijos numerį pamatome atsidarius Structure/Taxonomy/Sodininkyste, spaudžiame List terms ir užėjus su pele ant kategorijos žodžio Agurkai matome nuorodą (taxonomy/term/23). Daugiau paskaityti galima čia.

 9. Atsidarome meniu punktą, kuriam žadame priskirti šiuos du puslapius: Structure/menu/Main menu, spaudžiame List links, matome punktą Bandymai, jam priskirsime straipsnių kategoriją Agurkai. - edit. Čia Path langelyje ir įrašome taxonomy/term/23. Išsaugome.

Dabar šis meniu punktas rodys mano abiejų straipsnių apie agurkus įžangą su nuoroda "Skaityti toliau". Šią nuorodą Drupal paprastai padaro automatiškai, kaip ir tituliniame puslapyje. Bet kategorijai, jei reikia, galima nustatyti,kad rodytų pilną puslapį - Manage display ir spausti apačioje

Show Custom display settings nustatyti ne Teaser, o Full content. Galima įdiegti ir aktyvuoti Read more control modulį, daugiau apie tai

Rezultatas: Atsidarius meniu punktą Bandymai, pasikrauna du puslapiai apie agurkus.

Pokategorės

Pabandykime su žemesnio lygio kategorijomis. Kol kas nežinau, kaip tą padaryti. Paliksime tai kitam kartui, kai prireiks.

  • Peržiūros: 104

teises

kitas

ornamentas2

ornamentas