By using this website, you agree to the use of cookies as described in our Privacy Policy.

logo

Drupal kategorijų sukūrimas

 3. Dabar reikia pridėti laukelį. Atsidarome Manage fields ir užpildome:

 

:

Add new field įrašome pavadinimą (pas mane agurkams). Antras raudonai apibrauktas langelis rodo užpildytą laukelio pavadinimą (pas mane jau užpildyta field_agurkams), Select field type pasirenkame Term reference, ketvirtame langelyje matomas mano pasirinktas Autocomplete term widget. Spaudžiame Save.

4. Atsidaro langas Field settings, reikia pasirinkti savo žodyną, jei jų yra keli (pas mane Sodininkyste) ir vėl išsaugoti.

5. Kitame lange galima įrašyti, kad laukas būtinas, bet gal ir nereikia, nes tada reiks būtinai pildyti. Čia jau matome sukurtą langelį agurkams. Jis bus tuose failuose, kuriems priskirsime šį lauką.
Laukelis kategorijai sukurtas.

6. Turime priskirti kategorijas straipsniams arba puslapiams. Einame Structure/ Content types/Articles (taip aš pasirinkau, arba Basic pages) Atsidarome Articles/Edit. Čia, kaip matome, jau yra langelis apieviską, tai kito žodyno. Pridedame prie mūsų žodyno Sodininkyste langelį pavadinimu agurkams, field_agurkai ir leidžiame Autocomplete term widget. Spaudžiame Save. Dabar mūsų straipsniuose bus antras langelis "Agurkams".

 

7. Priskiriame Sodininkystės puslapius "Agurkai" ir "Agurkų laistymas" šia kategorijai. Straipsniuose randame langelį agurkams, įrašiau agurkai

8. Svarbiausia, kas man ilgai nebuvo aišku, meniu reikia nuodyti kategorijos (term) numerį. Kategorijos numerį pamatome atsidarius Structure/Taxonomy/Sodininkyste, spaudžiame List terms ir užėjus su pele ant kategorijos žodžio Agurkai matome nuorodą (taxonomy/term/23). Daugiau paskaityti galima čia.

 9. Atsidarome meniu punktą, kuriam žadame priskirti šiuos du puslapius: Structure/menu/Main menu, spaudžiame List links, matome punktą Bandymai, jam priskirsime straipsnių kategoriją Agurkai. - edit. Čia Path langelyje ir įrašome taxonomy/term/23. Išsaugome.

Dabar šis meniu punktas rodys mano abiejų straipsnių apie agurkus įžangą su nuoroda "Skaityti toliau". Šią nuorodą Drupal paprastai padaro automatiškai, kaip ir tituliniame puslapyje. Bet kategorijai, jei reikia, galima nustatyti,kad rodytų pilną puslapį - Manage display ir spausti apačioje

Show Custom display settings nustatyti ne Teaser, o Full content. Galima įdiegti ir aktyvuoti Read more control modulį, daugiau apie tai

Rezultatas: Atsidarius meniu punktą Bandymai, pasikrauna du puslapiai apie agurkus.

Pokategorės

Pabandykime su žemesnio lygio kategorijomis. Kol kas nežinau, kaip tą padaryti. Paliksime tai kitam kartui, kai prireiks.

  • Peržiūros: 267

teises

kitas

ornamentas2

ornamentas