Copyright 2023 - Visos teisės saugomos © Audronės darbai, 2004 - 2023

Tinklapių dizainas

Skaidrėmis pabandysiu parodyti kažkada padarytų svetainių dizainą. Šios visos svetainės yra padarytos kitiems (organizacijoms bei privatiems asmenims).

 1. Pirmoje grupėje panaudojau nemokamą Os Responsive Gallery versiją (Ordasoft - Ukrainoje).
  Pirmame paveikslėlyje sukurtas pirmas tinklapis interneto grupėje Victorian Ladies Parlour vienai iš grupės dalyvių jos  gimtadienio proga.
  Visi kiti 9 - Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos portalo tinklapiai pagal metus nuo 1999 m. 2. Komponentas Sigplus, kurį tikrai mėgstu. Čia tinklapiai sukurti Lietuvos tautodailininkų sąjungai (3)ir LTS Vilniaus krašto bendrijai (4)
 3. Tinklapiai: Elema Andrulienė Jasėnienė (3), Vila "Jelita" (2), Anre svečių namai (2), FamWeb (2)


 4. Ausma Selflearning center (5): Flash beginner Classes, Flash Intermediate Classes, Ausma CSS1 Classes, Intearaktive Ausma Center Classes; Reklamos klasė (1), Autostarteriai ir generatoriai (1), Geva (3), - nepatinka, nes nėra galimybės nustatyti lango rodymo dydžio

  • Ausma Savarankiško mokymosi kursai

  • Flash pradedantiesiems

  • Flash pažengusiems

  • CSS1 klasės

  • Interaktyvios klasės

  • Reklamos klasė

  • Starteriai ir generatoriai

  • Geva

  • Geva

  • Geva 5. Vilniaus krašto bajorų sąjunga (3), Bajorų rūmai (1), UAB "TT Logistic" (1), Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugija (6)


 6. Lietuvos alzheimerio ligos asociacija (1), Archeonas (2), LIKS Saityno kūrėjų sekcija (1), Slidinėjimo inventoriaus nuoma (3)

Kuriu internetinius puslapius jau seniai. Pirmasis asmeninis buvo sukurtas 1998 m. Tada, vos prieš porą metų pažinusi kompiuterį, parūpo išmokti to, ko visai nesupratau. Susipažinus su internetinių puslapių programavimu, parūpo internetinė grafika, puoliau jos mokytis įvairiuose kursuose. Daugiau apie tai...

Sukurtų svetainių pavyzdžiai

 

Flash'as

Visos Flash'o pamokos ir forumai buvo paduodami iš senosios svetainės, nustojus veikti naršyklų Flash papildiniui, panaikinta:

 • Bendras vaizdas (demonstruojami pavyzdžiai)
 • Visos pamokos (pradedantiesiems ir pažengusiems)

Buvo grupės - kursai

 • Ausma savarankiško mokymosi centras
  • Nemokami Flash'o kursai pradedantiesiems
  • Nemokami Flash'o kursai pažengusiems
  • Atidaryta interaktyvi Ausma savarankiško mokymosi centro klasių svetainė. Joje nereikia registruotis be mano pakvietimo, nes niekas Jūsų neaktyvuos

ISTORIJA

Panorau išmokti flas'ho. Visur internete kursai mokami. Ką daryti?

2003 m. sugalvojome su drauge Audrone mokytis pačios.. iš to paties interneto. Pamokų daug, ir lengvų, ir sunkių. Pradėjau ieškoti ir rinkti pradžių pradžią...Kad būtų lengviau mokytis sukūriau grupę, mes buvome tik dviese.

Susipažinome su pradmenimis ir pakvietėme mokytis daugiau studentų. Taip 2004 m. rugsėjo mėnesį prasidėjo pirmosios pamokos, - pradėjome mokytis septyniese, ir 2005 m. gegužės mėnesį baigėme penkiese 26 savaičių Flash'o pradmenų kursą. Dvi studentės iš Bulgarijos norėjo mokytis toliau, bet man dar buvo per anksti, - pažengusiųjų kursui reikėjo sudaryti programą, o prieš tai ir pačiai viską išbandyti.

Flash'o pradmenų programa buvo sudaryta, bet iki šiol tobulinama. Kartais numiršta kokios tai svetainės su pamokomis, o taip pat ir Flash'o programa tobulėja ir niekas nenori daryti pamokų, pritaikytų senai programai.
Tos pirmosios sesijos metu pradėjau rašyti lietuviškas pamokas. Ne dėl to, kad labai gerai mokėjau, o dėl to, kad pačiai geriau išsiaiškinti, o tuo pačiu ir kitiems pradedantiesiems padėti. Pamokas pradėjau dėti į savo tada naujai pradėtą svetainę.

2005-12-12 AFFPG1 (Ausma First Flash Project Group) baigė dar du studentai, o 2006 m. dar kiti...

Šiandien, 2007-08-20 iš viso yra baigę pilną kursą 13 studentų. Ne visi kantrai išlaiko 26 savaites, todėl turime panašų skaičių ir nebaigusių, metę per vidurį, arba net pačiame gale dėl rimtų priežasčių.

Kai baigėme pirmąją eksperimentinę Flash'o pradedančiųjų grupę, iš karto pradėjau rinkti pamokas pažengusiųjų grupei. Iš pradžių atrodė sunku, todėl rinkau, viską, kas tik įmanoma. Tuo tarpu baigę studentai laukė. Pririnkau virš 100 pamokų, jas išbandžiau, ne viskas išėjo.

2006 m. lapkričio 16 d. pradėjome pirmąją sesiją. Surinkau baigusius AFFPG1 studentus, jų buvo apie 10. Sesijos metu daugelis gerų studentų nubyrėjo, nes jie buvo ir tikri studentai (mokėsi universitetuose), kiti dar ir dirbo, todėl neturėjo laiko užsiimti Flash'u.

2007-07-31 baigėme dviese: aš ir Jeffas. Iš viso turėjome 115 pamokų per 30 savaičių. Nors ruošdama programą, aš išbandžiau visas pamokas, bet kurso metu dariau namų darbus kartu su studentais. Vėliau dėl kito užimtumo pritrūko laiko. Manau juos pratęsti su kita grupe. Kursas gal ir per ilgas, bet kai aš atsimenu, kad PSP grupėse mokėmės metų metais... na, aišku, svarbu norėti ir turėti laiko. O praktikos niekada nebus per daug. Kursą po truputį peržiūrėsiu, gal sutrumpinsiu, gal pergrupuosiu pamokas.

2007-08-20. Šiuo metu mokosi dar Nijolė (visai bebaigianti) ir neseniai pradėjęs Kastytis, kuris baigė AFFPG1 ir tęsia čia vienas savarankiškai. Nauja AFFPG2 grupė turbūt negreitai susidarys, nes pagal taisykles priimami tik baigę AFFPG1, arba išlaikę testą. Du studentai bandė iš karto ateiti, bet vienas šiaip taip išlaikęs, pabėgo, antras išsigando testo.

Kaip greitai sukurti .djvu failą

2018-02-11 Įdiegiau DjVu Solo programą, - išsprendžiau problemą. Djvu failas padaromas per porą minučių

Kaip greitai sukurti .djvu failą

Kol kas atrodo nėra tokios programos, kuri greitai sukurtų .djvu failą. Naudojau Editor 6, bet su juo reikėdavo dėlioti po vieną nuotrauką į redaktorių, kad pasigamintų .djvu failas, o paskui juos kopijuoti ir dėlioti į knygą vieną paskui kitą. Po to susikoduodavo daugialapis failas. Darbas užtrukdavo labai ilgai.

Vienas internetinis draugas, pats suradęs kitokią galimybę, išmokė ir mane. Dabar tai keleto minučių darbas.

Naudoti galima DJVU Libre biblioteką. Neaiškinsiu, kaip kas veikia, parašysiu tik kaip padaryti.

 1. Atsisiunčiame DjVuLibre-3.5.27_DjView-4.10.4_Setup.exe (9.0 MB) iš https://sourceforge.net/projects/djvu/files/
 2. Instaliuojame
 3. Mums reikia sukurti Djvu failo sukurimo komandą. Tekstiniame redaktoriuje įrašome:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\jpegfile\shell\Create DJVU]
@="Create DJVU"

[HKEY_CLASSES_ROOT\jpegfile\shell\Create DJVU\command]
@="\"C:\\Program Files (x86)\\DjVuLibre\\c44.exe\" \"%1\""

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\jpegfile\shell\Create DJVU]
@="Create DJVU"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\jpegfile\shell\Create DJVU\command]
@="\"C:\\Program Files (x86)\\DjVuLibre\\c44.exe\" \"%1\""

Išsaugome kokiu nors pavadinimu, pvz., create_dvu.txt

5. Šį failą reikia importuoti į registrą. Einame Start/Run įrašome regededit, spaudžiame OK. File meniu/Import - importuojame mūsų sukurtą create_dvu.txt
Dabar, komadiniame dešinės pelės meniu atsirado nauja komanda Create DJVU

cmd

 

Puse darbo padaryta. Dabar pažymėjus 15 nuotraukų (ne daugiau) spaudžiame šią naują komandą ir jau turime 15 vieno puslapio djvu failų. Taip reikia paversti visas nuotraukas djvu failais tai knygai.

Antra dalis sunkesnė, kol nepataikai teisingai parašyti komandas Windows consol'ėje (juodame lange).

6. Lange, kur yra visi mūsų failai, adreso eilutėje nukopijuojame failų vietą. mano atveju jie yra: C:\Program Files (x86)\DjVuLibre\djvm

Kad būtų greičiau ir paprasčiau, pasirengiame tekstiniame redaktoriuje kodus kabutėse:

"C:\Program Files (x86)\DjVuLibre\djvm" -c balninku_sant_1877.djvu IMG_*.djvu"

Kabutės,
failų vieta-adresas,
-c sujungs failus į pavadinimą "balninku_sant_1877.djvu"
IMG_*.djvu
kabutės

mano nuotraukos visos turi bendrą pavadinimą IMG_

Kitu atveju turėjau kitokius pavadinimus: DSC465.JPG, DSC466.JPG, DSC467.JPG, - čia nebėra nei IMG nei brūkšnelio, o yra bendra DSC4 arba DSC46, todėl rašysime

DSC46*.djvu"

7. Pažymėjus adreso vietą, užrašome cmd.exe, tuoj atsidaro juodas langas

cmd1/

 

8. Dabar belieka įstatyti tekstiniame redaktoriuje turimą parengtą eilutę

"C:\Program Files (x86)\DjVuLibre\djvm" -c balninku_sant_1877.djvu IMG_*.djvu"

ir dėl visa ko paspausti "Enter"

cmd3

9. Uždaryti juodą langą ir jau rasite bendrą failą, kuriame surišti visi puslapiai. Dabar jau galima ir ištrinti vieno puslapio djvu failus, nes turime visą knygą.

2017-04-25

Nuskenavau knygą. Mano failai buvo nuo 1.jpg iki 23.jpg. Paverčiau juos visus djvu, bet iš karto sujungti juos į vieną nepavyko, nes rašiau tokią komandą:

"C:\Program Files (x86)\DjVuLibre\djvm" -c genea_apzvalga.djvu 1*.djvu"

Klaidos neišmetė, bet sujungė tik 11 failų ir su tarpais: 1,10-19, kitų nebuvo. Pasirodo, reikia taip:

"C:\Program Files (x86)\DjVuLibre\djvm" -c genea_apzvalga.djvu *.djvu"

bet vistiek, nors gavau visus 23 puslapius sujungtus, jie buvo išmėtyti: 1, 12, 5 .... Teko visus djvu failus pervardinti taip: 01.djvu, 02.djvu ir taip iki 10.djvu, tada sujungė tvarkingai.

 

Sukurta sau

Pirmosios svetainės

Pirmoji, besimokant ir bebandant, sukurta svetainė "bituke" 1998 m. (4). Buvo kuriama nemokamame geocities serveryje, vėliau brinkster, kurie irgi atsakė nemokamą buveinę. Kai geocities.com atsakė nemokamą talpinimą, webspace.webring.com pasisiūlė patys perkelti svetaines iš geocities. Nuo tada internete ir pasilikau slapyvardį Bituke.

Pirmoji žodynų svetainė "Dialogai" ir grafikos namų darbai PSP grupėse: PaintShop Pro Selflearning, PSPUG

Mano straipsniai, grafikos namų darbai PSP grupėse

Grafikos namų darbai PSP grupėse: WWB PSP, PSP artists, PSPUG SLP, Tutaholic - vokiečių, mano parašytos PSP pamokos, Flash'o pamokėlės, Julie's webdesign

Vambutų giminė, mambuke, audrone vnvsoft'e, Ausma Flash namų darbai, Straipsniai OcPortal'e

 

 

Naudingos nuorodos tinklapių kūrėjams

Patikrinti, ar puslapis neužkrėstas online įrankiais:

Kenkėjiško kodo tikrinimas:

Savarankiškai pašalinti virusus

Patikrinti, kas pasikeitė (praneša el.paštu) rankiniu būdu, kad tikrintų automatiškai, reikia pirkti

 


free counters
Free counters
f t g m