Copyright 2023 - Visos teisės saugomos © Audronės darbai, 2004 - 2023

Mano internetiniai universitetai

Kažkur apie 1995 metus pirmą kartą paliečiau kompiuterio klaviatūros klavišus. Tada jie pypsėjo... Dirbau Paminklų restauravimo projektavimo institute ir mes sudarinėjome architektūrinių paminklų duomenų bazę. Paskui atsirado personaliniai kompiuteriai, bet dirbome dar su MS-DOS operacine sistema, atsirado Windows, - spalvota, gražu, taip įdomu... Iš pradžių buvo darbovietėje tik viena klasė su tokiais kompiuteriais pas informatikus, - bėgdavau kasdieną nors po truputį kažko išmokti. Vėliau darbovietėje skyrė vieną kompiuterį keturiems žmonėms, paskui jau dviems... tokia buvo pradžia.

1996 m. man į kompiuterį įvedė internetą, - išėjau į nepažįstamą virtualų pasaulį. Pažinau el.paštą, pradėjau susirašinėti su amerikiečiais, nes jie dažniausiai ir būdavo pasiekiami saityne. Susiradau įvairių anglų, vokiečių kalbos kursų, pradėjau tobulinti kalbas. Rūpėjo ir internetinės svetainės, - kaip gi mano nauja virtuali pažįstama Kathleen, vyresnė už mane, gyvenanti Šiaurės Karolinoje, susikurusi svetainę... Internetinių draugų patariama užsiregistravau sau pirmąją svetainę geocities.com. Jie buvo populiarūs, labai ilgai leido nemokamai, ten ir pirmasis File manager'is, su kuriuo pradėjau mokytis HTML programavimo.

Pirmasis mano žinių šaltinis buvo HTML Goodies. Jie turėjo visokių pamokų, pradėjau skaitinėti, mokytis ir bandyti, rašydavau kodus geocities File manager'yje ir tik tada apvertus žiūrėdau, kas išeina. 1998 m. pavasarį gimė mano pirmoji svetainė slapyvardžiu "bituke", - taip ir likau ilgai visur Bituke, tik vėliau pasirinkau kitą pravardę ir ją naudoju iki šiol visuose forumuose. Pirmoji svetainė tebėra, ji iškelta iš geocities (webring.com savo nariams pasisiūlė perkelti pas save), nes berods nuo 2009 m. jie atsakė nemokamas buveines. Su pirmąja svetaine tiek daug išgyventa ir pastangų įdėta, kad jos net nesinori dabar nei liesti, nei taisyti, gal tik reiktų pataisyti nebeveikiančias nuorodas, - bet vis tai atidedu, kada bus laiko.

Skaityti daugiau: Mano internetiniai universitetai

Apie mane

Išaugau iš to amžiaus, kad pasakočiau apie save. Tiesiog parodysiu savo darbus. O jų internete susikaupė jau nemažai.

Atidariau šią naują sistemą, ne dėl to, kad labai norėjau perdaryti savo senąją HTML svetainę Audronės darbai į TVS. Išėjo nauja Joomlos versija 1,6 ir pažadėjau Stasiui padėti vertimuose, kaip padėjau J 1,5. Reikėjo matyti, ką verčiu, todėl ir sugalvojau čia ją įdiegti ir tuo pačiu perdaryti svetainę.

Šiandien jau 2015 -tieji ir joomla jau 3,4, todėl tinklapis vėl atnaujintas ir pritaikytas mobiliesiems

O bendrai - kuriu svetaines, pritaikau joms savo grafiką, todėl, padedant Paint Shop Pro programai, paišau ne teptuku, bet pelyte. Studijavau PSP nuo 2000 m. Bandau ir kitas Adobe bei Corel programas. Dalyvavau keliose interneto grafikos grupėse, įkvėpimui pagavus, kartais rašydavau pamokas, Flashui arba PSP.

Kūryba

Darbeliai atlikti Corel PaintShop Pro programa


free counters
Free counters
f t g m