- Reklaminis skydelis išsaugotas
- Kategorija: Naujienos
20011 m. balandžio 15 d. Pasaulinė kultūros diena
Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai surengė Pasaulio kultūros dienai ir Cecilijos Renatos Habsburgaitės 400-osioms gimimo metinėms paminėti skirtą koncertą „Baroko šokių ir muzikos atgarsiai“. Jame dalyvavo šokių ansamblis „Hartig“, Jiří Sycha (baroko smuikas), Filip Dvořák (klavesinas).
Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmuose Vilniuje įvairias šokių pramogas ypač mėgo organizuoti Cecilija Renata Habsburgaitė (1611–1644).
XVII ir XVIII a. dažnai buvo vadinami šokių amžiais. Šokiai buvo bendravimo ir laiko praleidimo būdas, taip pat tapo ryškiausia saviraiškos priemone. Buvo galima teigti: „Parodyk, kaip tu šoki, aš pasakysiu, kas tu esi“. Štai todėl dvariškiai stropiai mokėsi naujausių šokių, o valdovai ir didikai (kaip antai, Liudvikas XIV – Karalius Saulė) patys šokdavo rūmuose statomuose baletuose.
Po koncerto ansamblio vadovė norinčius pamokino pagrindinio baroko laikų šokio žingsnių.
- Reklaminis skydelis išsaugotas
- Kategorija: Naujienos
2012-02-11
2012-ieji metai paskelbti aktyvaus senėjimo ir kartų dialogo metais. Norėdami prisidėti prie šios iniciatyvos, VšĮ Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūros darbuotojai surengė nemokamų paskaitų ciklą senjorams „Dingęs Vilnius“.
Pirmoji paskaita „XIX a. Vilnius senose fotografijose“ vyko vasario 9 d. Buvo rodomos senojo Vilniaus skaidrės, remiantis V.Drėmos knyga "Dingęs Vilnius" bei kitais šaltiniai.. Paskaitą skaitė ir demonstravo skaidres Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūros vyriausioji architektė Jūratė Raugalienė.
- Reklaminis skydelis išsaugotas
- Kategorija: Naujienos
2012-06-07
lankėmės kairėnų botanikos sode, kur neseniai įrengtas japoniškas sodas. Muziejuje atidaryta Birutės Mickevičienės darbų japoniška tematika (skiautiniai, tapyba, papuošalai) paroda.
2012-06-05. Valdovų rūmai vėl pradėjo vasaros renginius. Pirmasis iš jų buvo Celės senoji pilis ir kunigaikščių rūmai Slovėnijoje. Dalyvavo Celės krašto muziejaus istorikai Rolanda Fugger Germadnik bei Damir Žerič.
Istorinės rezidencijos Celėje (Celje) – Senoji pilis (Stari grad) ir Kunigaikščių rūmai (Knežji dvor) yra susijusios istoriškai ir svarbios Slovėnijos bei Europos kultūrai.
Celės grafų dinastijos ir jų rezidencijų istorijoje būta paralelių ir tiesioginių sąsajų su Lietuva. Įdomu tai, kad Celės Senoji pilis ir Kunigaikščių rūmai pirmą kartą istoriniuose šaltiniuose paminėti 1323 m. Ši data svarbi ir Lietuvai – tais metais Gedimino laiške Vokietijos miestams pirmą kartą užrašytas Vilniaus vardas, o šio valdovo sutartyje su Livonija paminėta ir Vilniaus pilis. Su Lietuva Celės grafai buvo susiję per giminės moteriškąją liniją. 1402 m. Ona Celietė (1381–1416), vienintelė Celės grafo Vilhelmo ir Lenkijos karalaitės Onos dukra, ištekėjo už Lenkijos karaliaus ir Lietuvos aukščiausiojo kunigaikščio (supremus dux) Jogailos. Ona tapo antrąja šio valdovo žmona, 1403 m. buvo karūnuota Lenkijos karaliene. Formaliai ji buvo ir Lietuvos aukščiausia kunigaikštienė.Tuo norėta sustiprinti Jogailos pozicijas Lenkijoje, nes Ona Celietė buvo anksčiau Lenkiją valdžiusios Piastų dinastijos paskutinio karaliaus Kazimiero Didžiojo vaikaitė.
- Reklaminis skydelis išsaugotas
- Kategorija: Naujienos
2007 m. Bajorų rūmuose buvo sugalvota surengti gr. Tiškevičių palikimo ekspoziciją. Aš rinkau medžiagą ir braižiau grafų Tiškevičių genealogines schemas. Gavome nuotraukų, susirašiau su Zigmundu ir jo seserimi Anna, tačiau jų paskutiniai duomenys apie šeimą atėjo pavėluotai, tada, kai schemos jau buvo atspausdintos. Gegužės mėn. lankėsi jo sesuo Anna su dukra, bet man neteko su ja susitikti.
Prie gr. Tiškevičių trijų (pagal šakas) genealoginių schemų, kurios apima 1437 - 2007 metus.
2012-04-14 Šiemet gr. Zigmundas Tiškevičius atvyko su didele šeimyna: žmona Kerstin Barbro Ekman, su vaikais ir anūkais, tai buvo didelis jo šeimos (18 žmonių) susibūrimas. Jauniausiai anūkei - 5 metai. Zigmundas Tiškevičius - Mykolo Tiškevičiaus, kuris žuvo 1939 m., sūnus. Jie lankėsi koplytėlėje, prie kurios palaidotas jo tėvas Mykolas Tiškevičius. Apėjo parką, pabuvojo dabartiniuose Kultūros rūmuose (buvusi arklidė), apžiūrėjo rūmus ir ekspoziciją, pabuvojo rūsiuose.