Copyright 2022 - Visos teisės saugomos © Audronės darbai, 2004 - 2022

Sode 2018 m.

p>2018-08-19

Nepastebėjome, kaip prasidėjo ir jau baigiasi vasara. Vasara tikrai graži, prasidėjo anksti, buvo sausra iš pradžių, paskui lyjo ir karšta, šilta ir dabar... Nors sausra kai kam pakenkė, bet derliai dideli ir ansktyvi. Obuolių nėra kur dėti, kaip ir 2016 m. Mūsų kriaušė vargšelė, - vos beišlaiko derlių. Buvo labai daug vyšnių ir šilauogių.

Sode 2017

2017-08-24  Ech ta vasara, ir buvo, ir nebuvo. Labai lietinga, tik rugpjūtį buvo pora karštų dienų. Daržų laistyti beveik nereikėjo. Rudenėja ir štai pirmi voratinkliai ant mano sodo vartų žiūrint į kaimynų sodą.

2017-06-30 Pagaliau prinoko mano mylimiausia uoga - braškė. Pora dienų buvo siaubingos liūtys, tai kai kurios uogos net į žemę tiesiog įstumtos... Sode plaunu ir džiovinu. O viena braškė užaugo ypatinga...

2017-06-20 Apsigyveno varnėnai, augina šeimą, nors man rodos, viskas šiemet pavėluotai. Čirškia inkile, tėvai maitina, o vaikai išlindę iš inkilo išsižioję laukia, kol jiems įdės į burną. Ar nebūdavo tokiu laiku jau išskridę?

Šaltas vėlyvas pavasaris. Gegužės vidury šalnos (-8, -9 laipsniai naktimis) . Viskas vėluoja

2017-05-14 Varnėnai šiemet neapsigyveno. Pražydo tulpės

1 2

Dvyniai avokadai

Sugalvojau 2013 m. pavasarį pasėti (pasodinti) avokadą. Suvalgėme vaisių, o kaulą įkišau į žemę. Išdygo gana greitai. Išleido ilgą stiebą su mažais lapelių pumpurais ir tik daug vėliau pradėjo leisti lapus.

1 2 2015 m.

Pirmoje nuotraukoje  2013 m. liepos mėnesį, antroje - rugpjūčio mėnesį. O spalio 13 d. jau turėjo 12 lapų.

Avokadą bandžiau formuoti, kad jis šakotųsi, deja nepavyko. Trečioje nuo kairės nuotraukoje, jei pasididinsite, matosi dvi raudonos linijos, - tose vietose bandžiau kirpti. Bet augalas leido tik vieną ūgį, kiton pusėn neturėjo jėgų.

Senajį tą kreivąjį gegužės mėnesį pasodinau lauke - kiek augs, tiek - žiemą aišku nušals.

5 6

Nepavykus išauginti gražaus augalo, 2015 m. žiemą pasėjau kitą avokado kaulą. Ne laikas jam buvo matyti ir jis visai nedygo, iškrapsčiau kaulą ir perskėlus pamačiau daigelį. Dėl įdomumo įkišau tas dvi kaulo puses iki pusės į žemę vazone (matosi nuotraukoje) ir žiūriu vienas išdygo. Jau ir stiebelį išleido ir porą lapelių... Ir kas įdomiausia, po kiek laiko išdygo daigas ir iš antros kaulo pusės. Ką gi auginu kol kas abu, paskui žiūrėsiu. Įdomu, kad perskėlus kaulą, iš vieno daigo išdygo du augalėliai - reiškia dvyniai.

 

1 2017 lokva
Avokadai 2016 m. Avokadai 2017 m. Lokva 2017 m.

Auginau abu. labai daug geria, tik nepalaistyk, žiūrėk jau lapeliai ir nuleipę.

2016-08-01 Ir štai pirmoje nuotraukoje matote gerokai paaugusius. Vienam gal kažko trūksta, o gal šaknys nebetelpa puode. Bet neauginsiu gi aš medžių nei namie, nes nėra sąlygų, t.y. vietos ir saulės, nei sode, - juk medis pietietis. Taigi teks išmesti, arba, jei dar peržiemos tuose pačiuose puoduose, gal kitą pavasarį pasodinsiu sode ir paliksiu :išgyvenimui".

2017-08-24 Susodinau dvynius pavasarį į vieną puodą ir pastačiau lauke (antra nuotrauka). Išsikerojo, patenkinti ir net išsišakojo. Patinka - šaknims daug vietos, bet rudenį arba reiks išmesti, arba atsinešti į kambarį.

 

Buvome 2016 m. Italijoje. Valgėme naujus vaisius Lokva. Gražūs kauliukai, parsivežiau, pasodinau - auga. greitai auga, labai stiprus kotas ir lapai. Rudenį pasėjau. 2017 m. teko persodinti į didelį puodą.

Sode 2016 m.

Gruodžio 19 d. Vargšai obuoliai. Tupi sode po vatinėmis antklodėmis, uždangstyti, apkamšyti dėžėse namuke. Antklodės net suledijusios. Dalį nukėlėm į rūsį, bet ten greitai genda nuo drėgmės. Kambary laikosi gerai, bet bijome didelių šalčių. Šiek tiek šaltuko buvo, bet dar nepakenkė. Tempiam namo, valgom, bet jų tiek daug, kaip niekada nebuvo ir nebus. Kiek šiemet privirta, prikonservuota, prispausta, kiek išmesta ! Net komposto krūva su obuoliais buvo visai nuslinkusi rudenį. Įdomu, ką medžiai darys kitą rudenį? Tiesa, vieną nupjovėm, nes šakps rėmėsi į polietileninį šiltnamį.

Rugsėjo 21 d.

ne vakaras

 

Rudenėja. Rugsėjo pirmoji pusė buvo labai šilta, nuo vidurio atšalo.

Stengiamės užbaigti darbus. Bulvės nukastos, braškės pasodintos, šiandien nuroviau burokus. Kovojame su obuoliais. Jų šiemet kaip niekad daug. Šiandien tris maišiukus nuvežėme į sulčių spaudyklą. Nukratėme Telisarę, nes aš jos valgyti nemėgstu. Išvažiavome iš sodo prieš keturias. Išvažiuojant pavyko labai gražią nuotrauką padaryti. Gaila, nepasižūrėjau formato, - nemėgstu kvadratinio.

 

Ir tikrai, atrodo vakaras arba naktis. O gal saulės užtemimas? Tiesiog nuotrauka daryta tiesiai prieš saulę.

 

Rugpjūčio28 d.

obelisPaskutinės vasaros dienos net karštos, 28 - 30 laipsnių. Obuoliai: obuoliai džiovinti, obuoliai kompote, drugysobuoliai sultyse, obuoliai uogienėse ir kiekvieną kartą po 10 kibirų į kompostą. Lūžta šakos, nebeįmanoma paremti. Žieminė saldinė obelis taip išsikerojo, kad šakos jau guli ant žemės, o neseniai po ja šašlyką kepėme.
Šiandien dar ir grybavome: ne kažin kas, nes miške sausa, rinkome raukšlėtuosius gudukus, taip vadinamus kalpokus, šiek tiek lenkiškų baravykų. Miške bevalgant prie mūsų drugelis pristojo, kur mes ten ir jis.

 

miske

Rugpjūčio 6 d. Lyja ir lyja. Nors šiandien iki pietų davė padirbėti. Lydavo dažnai ir nesmarkiai, kad be apsaugos, trumpom rankovėm galima buvo dirbti. Šiltas lietus. Po pietų įsismarkavo kaip reikiant.

Nulūžo didžiulė šaka su obuoliais. Ant šiltnamio užkrito, gerai, kad dar visai nesuplėšė plėvelės. Nuėmiau česnakus, bet ir džiovinti nėra kur. Pasodintos naujos braškės. Labai gražiai užderėjo brokoliai, jau antrą valgome. Šiltnamyje auga nauja paprika - balerina, varpelis? Pasirodo, vadinasi "Sultono kepurė", Jolanta žiemą iš kažkur atnešė, pasiėmėm sėklų. Dar nenunokus.

Rugpjūčio 3 d. Suvalgėme 10 abrikosų, radome nukritusius. Tiek ir užderėjo. Gražiai nusispalvino, bet skonis šiaip sau. Mūsų saldūs obuoliukai, kurie dabar masiškai krenta, saldesni.

Liepos 31 d.

abrikosaiGegužės 30 d. užplūdo karščiai, karštas buvo ir birželis. Liepa labai lietinga, bet šilta. Gera vasara. Nors rytoj jau rugpjūtis, sode labai žalia, nes visą liepą lyja ir arba šilta, arba karšta, Paprastai vasaros antrą pusę pradedu jausti, kai nuimu svogūnus. Bet jau džiovinu ir viskas dar labai vešlu.

Šiemet pirmą kartą užderėjo abrikosas. Mat pavasarį buvom nusprendę, kad rausim. Visame medyje gal 10 vaisių...Labai daug šilauogių ir ypač obuolių, - krenta sladinukai, valgome.

Balandžio 23 d.

     Šaltas pavasaris. Nieko negalime sėti. Važiuojame šiandien pasižiūrėti, nes poryt išvykstame dešimčiai dienų į Italiją ir Prancūziją. Vis dėlto pasodinau svogūnėlius. Mėnesio pradžioje išjungė namuose šildymą, bet  buvo priversti už savaitės vėl įjungti. Mums tai laimė... Šildo nedaug, reguliuoja, bet nors šalti radiatoriai nešaldo buto.

Balandžio 8 d.

     Šiandien antra diena sode. Šilta, gražu. Mūsų inkile apsigyveno špokai. Čirškia, šneka, kalena. Iš pradžių išsigandę mūsų, žiūri, kas čia bus, paskui aprimo. Nufotografavau telefonu. Smagu, jau kažką savo draugei nešioja, kažką randa ant kito medžio.

     Pasėjau gėles ir kopūstus. Žada dar atšalimą, todėl inspektą užklojau dar ir plėvele po stiklu. Dažnai, kai anksti pasėji, dygsta labai ilgai, o kitą kartą ir visai neišdygsta. O mes dar dešimčiai dienų išvažiuoti žadame - Italija, Prancūzija... Ravėjau braškes. Krokai baigia žydėti, greitai pražys hiacintai.
     Kaimynai iš rytų (Nijolė) antrą šunį įsigyjo. Toks mažas, piktas ir loja, loja, vis į mūsų puse... Šnauceris, bet be dokumentų... kai aš nueinu į kitą daržo puse, tai jis irgi bėga palei savo tvorą ir vėl loja. O jei pakalbink - tai dar daugiau. kai antrą kartą buvome, gal ir mažiau lojo, - matyt turės prie mūsų įprasti. Senąjįį šunį tankiai pamaitindavom, tai dabar elgiasi padoriau - žiūri ir laukia "gal ką atvežėm".

Sode 2015 m.

Ruduo

Rudenėja, kaip gaila... Ir kai gražios saulėtos dienos, man visada liūdna... Jau ir darbus baigėme beveik. Ir eglę supleškinome, bet pelenų visai mažai.

Užaugo kopūstai milžinai, valgome labai skanias kriaušes. Jau lapkričio 2 d., buvo šalnos, užšaldė žemę, kad negalėjome perkasti paskutinio ploto. Šiandien atšilo, lyja, tikimės susitvarkyti

Vasara

2015-09-12 Tvora pastatyta. Vakar Stasys su berniukais pastatė ir nupjovė mūsų pasenusią mėlynąją eglę. Jai jau buvo apie 35 metus. Pats Stasys ėmėsi ir padarė. Buvo daug baimės, kad ko nors nesulaužyti: mūsų sandėliuko, inspekto, kaimynų tvoros. Net kaimynui už tvoros liepė mašinas išvaryti iš kiemo. Pjaustė šakas ir lipo kopėčiomis aukštyn. Viskas taip greitai įvyko...

O šiandien su Vytu radome tokį vaizdą. Mano darželis šiemet ypatingai  gražiai atrodė, dabar pats žydėjimas, - viskas jam kliūvo. Medieną Stasys pasiėmė, bet liko milžiniška krūva šakų. Manėme, kad gražiai sudeginsime, o pasirodo negalima soduose deginti laužų, nebent bačkoje. Kągi, atsiridenome bačką ant sukasto rugių lauko ir nešiau, nešiau mažas šakutes. O varge, gale dienos ji buvo pilna sudegusių anglių ir pelenų. Didesnes šakas krovėme prie sandėliuko ir prie tujų. Atlaisvinome darželį. Kiek laiko reiks kurenti, jei tik bačkoje? Sako baudos didelės, jei pagauna deginant laužus...

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but images/2015/egle_darzelis is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

2015-09-06, sekmadienį

sode svečiavosi Rodrigas su Rita ir Brigita.

Dieną prieš tai mums išrovė tvoros stulpus. Keliuku važiuoja didelės mašinos ir mūsų tvora buvo gerokai atsikišusi, statyta pirmoji. Vėliau statę kaimynai smarkiai atsitraukė.

Viską padaryti žadėjo labai organizuotas ir veiklus kaimynas Stasys.
Einame apžsižiūrėti   Vytas rodo sumedėjusį bijūną

2015-08-06 Karšta savaitė - 32 - 34 laipsniai, retas dalykas Lietuvoje. Svogūnai ir česnakai nurauti, jau džiūsta. Pasirodė pirmieji agurkai - 15 dienų vėliau nei pernai, - mat vėlyvas buvo pavasaris.

2015-07-11 Šiandien skyniau juoduosius serbentus, žirnius. Užsikonervavau tris indelius žirnelių, o juoduosius serbentus užpyliau cukrumi ir degtine. Bus trauktinė: apie 1 kg uogų, puse kg cukraus, 700 g degtinės, o paskui tobulinsiu :-)
O surinktus šparaginius žirnius ištroškinau su vištiena - skanu !

2015-07-08 Braškės baigiasi, paskutiniąsias pribaigė sausra - iškepė, išdžiūvo, susitraukė. Šiandien berinkdama pastebėjau labai įdomų dalyką, kurio nemokėčiau ir paaiškinti. Mutantas?

Braškė iš savo uogos išaugino braškių kelmelį. Pasodinau jį vazone ir bandysiu auginti namie... jei išaugusios uogoje šaknelės įsitvirtins žemėje, gal per kalėdas valgysime braškes? :_)

 

2015-06-17 Valgėme ir atsivežėme pirmąsias braškes. Šiemet jos vėlavo bent 10 dienų. Visas triūsas sode atsiperka, kai pasirodo braškės - man jos skaniausios... Žydi bijūnai

Pavasaris

2015 balandžio 30 d.

Šiandien taip žydi hiacintai... ir kaukazinė slyvaitė, - matote puslapio viršuje, pirmoji nuotrauka.

Ir varnėnas inkile gyvena, tik nepagavau nufotografuoti...

2015 m. pavasaris. Nutariau rašyti sodo metraštį, dešinėje - pirmosios tulpės, žemaūgės, kaip žvaigždutės 


hiacintai

 

 

tulpes

 

 ir pirmosios tulpės, žemaūgės, kaip žvaigždutės


free counters
Free counters
f t g m