By using this website, you agree to the use of cookies as described in our Privacy Policy.

logo

Mano internetiniai universitetai

Jau bekuriant antrąją svetainę, pajutau, kad man labai reikia išmokti internetinės grafikos. Turėjau programą PSP 5 (Jasc Software produktas). 1998 m. pabaigoje susiradau PSPUG grupę, įsirašiau ir pradėjau mokytis. Iš pradžių buvo gana sunku, nes grupės ir užduotys nebuvo suskirstytos pagal mokinių lygius. Ką užduodavo, tą turėdavome padaryti ir parodyti savo svetainėse. Mokiausi turbūt ne mažiau, kaip 5 metus, praeidama kartu ir aukštesnes PSP versijas: PSP programos keitėsi ir tobulėjo - 6, 7, 8, 9, 10 (jau Corel'inė), - išbandžiau visas ir sustojau, nors dabar jau ir 13 versija yra. Panorau išmokti ir kitas grafikos, kaip Adobe Photoshop, Illustrator, Corel programas.
Grafikos darbams sukūriau labai daug svetainių, visos jos nemokamuose serveriuose, kurių dabar jau nebėra. Keletą darbų galerijų galima pamatyti mano pirmojoje asmeninėje svetainėje.

Vėliau susiradau WebTechu universitetą, o ten buvo grupė mokytis PSP 5, baigiau ją. Palaipsniui darėsi vis lengviau ir lengviau, kol pradėjau rašyti pati pamokas. Dvi pamokas parašiau PSPUG grupei jų užsakymu: Chocolate Bar in Paper ir antrą dalį Chocolate Paper, jos naudojamos iki šiol. Užsiregistravau ir buvau įtraukta į Tutorials writers grupę, kuri gynė mūsų visų rašančiųjų autorines teises.

Tuo pačiu dalyvavau ir kitose PSP grupėse, jos labai populiarios internete: daug metų WWB PSP, Artistry in PSP ir net vokiškoje Tutaholic. Į vokišką grupę įsirašiau tada, kai jau viską mokėjau. Nors jie pradėjo nuo ABC, buvo vis tiek įdomu.
Tokiose grupėse kiekvieną savaitę buvo parenkamos pamokos saityne, mes turėdavome atlikti užduotis ir jas parodyti savo svetainėse, namų darbai buvo vertinami visiems bendraujant per el.pašto grupę.

 • 1999 m. baigiau PSP 5 ir PSP 6 kursus,
 • 2000 m. - Formų ir lentelių kursus. PSP grupėje laimėjau pirmąją vietą grafikos konkurse, sukurdama fonų komplektą svetainėms.
 • 2001 m. - WEbTechu rėmelių (Frame) kursą, www.about.com gavau Certificate About knowledge of HTML.
 • 2002 m. gavau pirmą vietą Grafikos konkurse bendruomenėje "WWB Community
 • 2003 m. WebTechu - CSS 1 kursą
 • 2004 m. - Artistry in PSP kursą.
 • 2005 m. - vokiška Tutaholic grupė, HTML Guru - baigiamasis darbas, savo sukurtą AFFPG1 kursą (Flash pardedantiesiems) ir Juelle webdesign kursą - baigiamasis darbas
 • 2006 m. - savo sukurtą pakopinių stilių CSS 1 kursą, įvairūs kursai HP learning Center svetainėje: Flash, Corel, XML, Microsoft Excel Intermediate 2003 m. PHP and MySQL: building web applications, Dreamweaver, Adobe CS3 Beginning web animation,
 • 2007 m. - Flash Intermediate
 • 2008 m. - Intermediate website design, Adobe Acrobat: creating PDFs ir kt.

Šiandien (2023 m.) daugybė nurodytų internetinių svetainių jau nebedirba

Visus diplomus galima pamatyti čia

Kaip atsirado Ausma savarankiško mokymosi centras

2003 m. susigalvojau išmokti Flash'o. PSP grupės išmokino naudotis el.pašto grupėmis, mokytis pradėjome su drauge, irgi Audrone, sukurdamos pirmąją AFFPG grupę. Kelios bulgarų studentės labai norėjo toliau mokytis, todėl įteikę joms baigimo sertifikatus, pradėjau domėtis aukštesniu Flash lygiu. Vėl rinkau medžiagą - pamokas iš įvairių svetainių, prieš tai pati išbandydama pavyzdžius. Dažnai, dar rengdama pradedančiųjų kursą, neįveikdavau kokios nors užduoties, todėl atidėdavau vėlesniam laikui. Kartais tokia pamoka pakliūdavo jau į AFFPG2 kursą. Visa bėda, kad porai metų praėjus, smarkiai pasikeitė Flash versijos ir studentai jau norėdavo atitinkamų pamokų, pritaikytų aukštesnei Flash programos versijai.

Taip pamažu kilo idėja sukurti centrą "Ausma Self Learning center". Žodis Ausma sudarytas iš dviejų Audronių vardų ir pavardžių. Atsiradus dviems grupėms sukūrėme trečią - pakopinių stilių grupę.

Istorija tokia: buvau užsiregistravus pasimokyti CSS2 ir kartu pakartoti CSS1, bet vadovė staiga dėl sveikatos atsisakė, taigi, pagalvojome, o kodėl mums pačioms nesukurti ir kartu su studentais nepasimokyti? Panaudojome tuos pačius studentus, kurie jau buvo užsirašę ir 2006 metais kursą jau baigė 6 studentai. Pamokos buvo surinktos internete, ilgainiui supratau (ir kitiems pageidaujant), kad geriau turėti savo pamokas, nes vaikčiojimas ir medžiagos rankiojimas po įvairias svetaines besimokančius kiek tai blaško... Todėl parašiau 13 pamokų CSS1 lygiui anglų kalba ir 2008 m. sausio 15 d. jau pradėjome mokytis pagal naujas pamokas. Buvo keletas lietuvių prastai suprantančių anglų kalbą, 2009 m. pradėjau versti pamokas į lietuvių kalbą, bet taip ir nebaigiau, nors 9 jau išverstos.

Apie mane

 • Peržiūros: 312

teises

kitas

ornamentas2

ornamentas