By using this website, you agree to the use of cookies as described in our Privacy Policy.

logo

Sode 2022 m.

Daugelis daržovių kentėjo: iš pradžių didelę drėgmę, paskui didelę sausrą. Kopūstai susiprato galvas sukti tik rugsėjo mėnesį, tai kur jau bespėsi? Kažkiek užaugo, bet lapkričio antroje pusėje porą dienų gavo šalnos. Sušalusius pjoviau su pjūklu. Nors sušąlę, bet liko gyvi, valgome šviežius ir raugintus.

Moliūginiai buvo įdomūs. Gerai augo patisonai, šiek tiek moliūgų (vienas milžinas), o cukinijos tiesiog juokėsi iš manęs, - aš jas laisčiau ir laiščiau raugintomis žolėmis (mat dilgėles darže pamečiau), o jos pradėjo augti tik rugpjūčio mėnesį, tai ne kažkiek ir užaugo.

Bulvės neužaugo, kažkiek pasikasėm, bet iki sezono uždarymo ir suvalgėm. Būdavo, pasidedam pavasariui nemažą krūvą. Šiemet pasidėjau tik sėklai.

Pomidorų turėjom daugiau negu reikia, agurkų irgi užteko.

Braškių šiemet (pirmą kartą) neturėjau, - pernai dalis nukentėjo nuo sausros, šiemet pavasarį tiesiog neaugo ilgai ilgai...
Avietės nederėjo.

Agrastų neturėjome jau antrą vasarą. Pernai kažkas (matyt sprindžiai ar agrastinių pjūklelių vikšrai) nuėdė lapus, uogos buvo labai prastos. Kažkiek sudžiovinau, žiemą turėjau rūgščių razinų, šiemet vėlgi uogų beveik nebuvo.

Vyšnių buvo nedaug, šiek tiek gydėm, nes 2021 m. buvo labai kirmėlėtos.
Obuolių turėjome labai daug, bet šiek tiek mažiau, nei 2020 metais (tada buvo beprotiškai daug). Pasidariau kompotų, išsispaudėme sulčių, gana daug prisidžiovinau. Matyt kitąmet vėl nebus ir valgysim džiovintus, kaip darėm 2021 metais.

Mūsų skanioji kriaušė sirgo (matyt mažai purkšta), nederėjo, šiek tiek paragavom...
Svarainių buvo labai daug. Sulčių užteks keliems metams.

Saulėgrąžos nespėjo užaugti (net ūgiu) ir subręsti, kukurūzų šiek tiek buvo.
Nuo didelės drėgmės po obelim grybai augo, vieni pavasarį, kiti rudenį šalia nupjautos eglės kelmo

  • Peržiūros: 262

teises

kitas

ornamentas2

ornamentas