By using this website, you agree to the use of cookies as described in our Privacy Policy.

logo

Piratavimą skatina .lt domeno registro taisyklės

Domeną pavogė per 2 minutes

Piratavimą skatina .lt domeno registro taisyklės

Domenas - nuolatinis nekeičiamas kompiuterio vardas internete - taip aiškina domeno reikšmę Wikipedia. Domenas reiškia ir tam tikrą teritorijos vienetą, pavyzdžiui, dvare (tokie kaip domenas (žemės valda) arba Prūsijos domenas);

Mūsų atveju domenas - tai internetinės svetainės ar portalo vardo sritis - adresas, kurį kiekvienas gali susigalvoti ir registruoti pasirinkus paslaugų teikėją. Susigalvoti ir registruoti, jei dar toks vardas nesugalvotas ir neužimtas, galime, bet panaikinti savo sugalvotą adresą negalime. Jį nustojus naudoti, t.y. neapmokėjus už jo pratęsimą, jis padedamas į karantiną ir po 30 dienų jį pasiima (užregistruoja iš naujo) kas nori, - tokios yra registro taisyklės. Lietuviškus .lt domenus registruoja .Lt domeno registras.

.LT DOMENO PROCEDŪRINIS REGLAMENTAS numato, kad tokios "procedūros atliekamos vadovaujantis šiais principais: principas „kas pirmas, tas laimi“ (angl. „first come, first serve“).

Mūsų domeną pagrobė 2011 m. spalio 1 d. 0:08 val. Buvau pasiruošus nemiegoti naktį, nes .LT domeno registro darbuotojai pranešė, kad domenas gali atsilaisvinti atsitiktiniu laiku nuo 0 val iki 12 val. Tuoj po vidurnakčio pradėjau tikrinti registrą, bespaudinėdama F5 mygtuką (atnaujina puslapio rodymą). Buvau pasiruošus visus langus, registruoti norėjau iv.lt.

Šešios minutės po vidurnakčio atsirado įrašas "Svarstomas" - registruoti neleido. 8 min. po vidurnakčio - "Užregistruotas" - pavogtas vokiečių kompanijos InterNetworX Ltd. & Co. KG.

Vakare mūsų domene jau buvo įdėta reklama! Taip ir nepamačiau atsilaisvinusio domeno. Jį kažkas užregistravo automatiškai. Nežinau, kokios tai programos taip sugeba, bet manau, kad tokios yra. Gal dabar norės mūsų domeną mums perparduoti, paprašys daug pinigėlių? Pažiūrėsime, laukiame, stebime. Domenas jau turėjo reitingą 4 (page rank). Mūsų paimtas naujas domenas kol kas turi nulį. Nesuprantu, koks tikslas yra paimti svetimą domeną ir dėti ten bet ką, kas visai nesusiję su domeno pavadinimu.

Minėtas pavogtas domenas bajorusajunga.lt (Lietuvos bajorų karališkoji sąjunga) buvo įkurtas 2004 m. ir tvarkingai palaikomas paslaugų tiekėjo UAB "Interneto vizija". Dėl tam tikrų priežasčių 2006 metais, mums paprašius, domeną perėmė ĮI "Naujojo amžiaus komunikacijos" ir sutartimi pasiėmė visas teises į domeną. Mūsų vadovai tada nesuprato, kas gali grėsti pasirašant tokią sutartį. Tada dar domenų patys nelabai galėjome registruoti, ne taip, kaip dabar viskas automatizuota ir pvz., UAB "Interneto vizija" bei kiti leidžia net tiesioginį DNS įrašų valdymą.

Pasitaikė taip, kad minėtą mūsų ir dabar jau prarastą domeną valdė labai neatsakingas ir nepareigingas asmuo Andriej Sidorenko, kuris, ką nors paprašius, visada pažadėdavo, bet niekada nevykdydavo. Serveris www.avita.lt dirbdavo dažnai su dideliais sutrikimais, vėliau reikalai pagerėjo, bet vadovas liko tas pats. Ši organizacija "Naujojo amžiaus komunikacijos" 2011 m. kovo mėn. persivadinusi į ĮI "Centrion", internetinė parduotuvė, kuri jau ilgokai nebedirba (2011-12-04 - straipsnio papildymo metu).

Per tuos metus mūsų domenai po kelis kartus buvo nepratęsti ir neveikdavo po keletą savaičių, kol savininkas atstatydavo. Daug kartų esu prašiusi perrašyti domeną organizacijos vardu, bet pažadai likdavo netesėtais pažadais. Ir vėl eilinį kartą šiais metais (2011) buvo nepratęstas mūsų domenas. Visą mėnesį vis prašėme pratęsti ir nors žadėjo, bet po mėnesio domenas pateko į karantiną. Įmonės vadovo elgesys nesuprantamas ir nepaaiškinamas.

  • Peržiūros: 1161

teises

kitas

ornamentas2

ornamentas