By using this website, you agree to the use of cookies as described in our Privacy Policy.

logo

Piratavimą skatina .lt domeno registro taisyklės

Šešios minutės po vidurnakčio atsirado įrašas "Svarstomas" - registruoti neleido. 8 min. po vidurnakčio - "Užregistruotas" - pavogtas vokiečių kompanijos InterNetworX Ltd. & Co. KG.

Vakare mūsų domene jau buvo įdėta reklama! Taip ir nepamačiau atsilaisvinusio domeno. Jį kažkas užregistravo automatiškai. Nežinau, kokios tai programos taip sugeba, bet manau, kad tokios yra. Gal dabar norės mūsų domeną mums perparduoti, paprašys daug pinigėlių? Pažiūrėsime, laukiame, stebime. Domenas jau turėjo reitingą 4 (page rank). Mūsų paimtas naujas domenas kol kas turi nulį. Nesuprantu, koks tikslas yra paimti svetimą domeną ir dėti ten bet ką, kas visai nesusiję su domeno pavadinimu.

Minėtas pavogtas domenas bajorusajunga.lt (Lietuvos bajorų karališkoji sąjunga) buvo įkurtas 2004 m. ir tvarkingai palaikomas paslaugų tiekėjo UAB "Interneto vizija". Dėl tam tikrų priežasčių 2006 metais, mums paprašius, domeną perėmė ĮI "Naujojo amžiaus komunikacijos" ir sutartimi pasiėmė visas teises į domeną. Mūsų vadovai tada nesuprato, kas gali grėsti pasirašant tokią sutartį. Tada dar domenų patys nelabai galėjome registruoti, ne taip, kaip dabar viskas automatizuota ir pvz., UAB "Interneto vizija" bei kiti leidžia net tiesioginį DNS įrašų valdymą.

Pasitaikė taip, kad minėtą mūsų ir dabar jau prarastą domeną valdė labai neatsakingas ir nepareigingas asmuo Andriej Sidorenko, kuris, ką nors paprašius, visada pažadėdavo, bet niekada nevykdydavo. Serveris www.avita.lt dirbdavo dažnai su dideliais sutrikimais, vėliau reikalai pagerėjo, bet vadovas liko tas pats. Ši organizacija "Naujojo amžiaus komunikacijos" 2011 m. kovo mėn. persivadinusi į ĮI "Centrion", internetinė parduotuvė, kuri jau ilgokai nebedirba (2011-12-04 - straipsnio papildymo metu).

Per tuos metus mūsų domenai po kelis kartus buvo nepratęsti ir neveikdavo po keletą savaičių, kol savininkas atstatydavo. Daug kartų esu prašiusi perrašyti domeną organizacijos vardu, bet pažadai likdavo netesėtais pažadais. Ir vėl eilinį kartą šiais metais (2011) buvo nepratęstas mūsų domenas. Visą mėnesį vis prašėme pratęsti ir nors žadėjo, bet po mėnesio domenas pateko į karantiną. Įmonės vadovo elgesys nesuprantamas ir nepaaiškinamas.

  • Peržiūros: 2043

teises

kitas

ornamentas2

ornamentas