By using this website, you agree to the use of cookies as described in our Privacy Policy.

logo

Drupal backup and migrate

2016-02-08

Rašau datą, kad būtų žinoma, kiek informacija jau paseno. Į mano Drupal svetainę buvo įnešti kenksmingi kodai. Tvarkiausi su Hacked moduliu. Pagalvojau, o reiktų pasidaryti kopiją, kaip puikiai daro Joomlos modulis Akeeba backup, o atstato kickstart.php. Pradėjau ieškoti

Rašytinė pamoka kaip atstatyti yra čia. Bet tam dar reikia atsisiųsti  third-party addon module (tai backup and migrate modulis).

Yra ir video pamokų, bet man geriau skaityti. Įdiegiau modulį, padariau pilną kopiją ir atsisiunčiau. Gal reikėjo palikti ir serveryje, bet atrodo nenurodžiau. Ir neleido nurodyti, tik galima buvo nurodyti, kad sukurtų privatų katalogą, ten užrašius pavadinimą, FTP radau naujai sukurtą katalogą, į jį iš kompiuterio persiunčiau failą (atsargai, jei mano diskas sudegs)

Dar nemoku, nebandžiau, kai bus bėda išbandysiu, aprašysiu. Dabar man buvo svarbu pasidaryti kopiją.

Dar vienas dalykas mane neramina. Su hacked moduliu atrodo viską susitvarkiau išskyrus leidimus. Jei pamokoje buvo vienas nurodytas failas su netinkamais leidimais, pas mane daugiau, tai po mano veiksksmų, atrodo ten visi atsirado. Reikia toliau ieškoti pagalbos.

  • Peržiūros: 251

Kenksmingi kodai

Kenksmingi kodai MALWARE#8687

2016-01-21. Turėjau bėdų. Serverio administracija pranešė, kad tinklapyje su Drupal TVS yra kenksmingi kodai. Jau nebežinojau, ką daryti. Su Drupal neturiu daug praktikos. Pradėjau ieškoti pagalbos forume. Atsakymų gavau:

Gali būti "scrambled" failai. Nežinojau, kas tai yra. Paaiškinimą gavau:

1.

<?php $_F=__FILE__;$_X='P0xyP0DDFHfugfgJKFSlfeFpXWjh';$_D=strrev('edoced_46esab');eval($_D('JF9YPWJhc2U2NF9kZWpOyRfUj0wOyRfWD0wOw=='));?>

This example cannot harm your computer because I made the strings by typing random characters. It it descrambled by the eval($_D() function which decodes the string that is the parameter of $_D. That will decode and execute the content of $_X.

You'll have to use ftp or shell access to find this kind of code.

  • Peržiūros: 274

Drupal kategorijų sukūrimas

2015-08-24

Drupal straipsnių kategorizavimas

Nutariau aprašyti, nes ilgai ieškojau ir konsultavausi, kol supratau, kaip tai padaryti.

Bepigu Joomloje, viskas parengtastraipsnių suskirstymui kategorijomis ir vienu meniu punktu pateikti visus tos kategorijos straipsnius. Man kol kas reikėjo tik dviems. Yra kategorijų modulis, bet jo nebandžiau, nes kaip perskaičiau jis perkrauna svetainę ir gali sukelti labai daug problemų.

Čia kategorijos kuriamos Taxonomy pagalba.

  1. Einame į Structure/Taxonomy/Add Vocabulary. Mano paveiksle matote sukurtus tris žodynus: Sodininkyste, Straipsniai ir Tags. Nagrinėsime pirmąjį "Sodininkyste" kol kas.
  2. Spaudžiame List items ir naujame lange pridedame kategorijas (Add terms), - čia jos vadinamos terms. Pas mane pridėtos dvi: Agurkai ir Pomidorai. Galima pridėti ir pokategores, agurkams aš pridėjau dvi: Sėja ir Laistymas. Pridedant ir išsaugant kategorijas, atsidariusiame langelyje nieko nekeisti, jos išsisaugos šakniniame kataloge root. Bet kada pridedame pokategores (šiuo atveju Sėja ir Laistymas), reikia atidaryti "Relations" ir pasirinkti ne root, o kategoriją Agurkai (žiūr. paveikslą žemiau kairėje)

 

  • Peržiūros: 283

Drupal galerijos

2015-08-21

Paprastos Drupal galerijos sukūrimas

Ilgai ieškojau gatavos galerijos, o paskui radau šią pamoką. Panaudojau ir Lightbox2 modulį.

2015-08-18

Drupal redaktoriaus įdiegimas.

Atsisiunčiau ckeditor-7.x-1.16.zip modulį iš čia. Įdiegiau per cpanelį modulių direktorijoje, paprasčiausiai išarchyvuoti.Paaiškinimai čia.

2015-07-27 Jau ne vieni metai turiu pasidarius vieną svetainę su Drupal www.sniegonuoma.lt (buvo Drupal, perdariau į HTML. Užsakovas nesumokėjo, kažkas perpirko domeną ir nachališkai laiko mano seną HTML dizainą, net nepilnai nukopijuotą).
Prieš pora mėnesių pastebėjau, nežinau kodėl sugriuvusi mano mamos svetainė - Drupal TVS. Reikia atstatyti, bet viską užmiršau. Taigi teks daug prisiminti ir savo "atradimus" čia aprašyti.

Pirmo puslapio tvarkymas šablone corkedscrewer 7.x-1.2

Po tiek laiko niekaip negalėjau rasti, kaip sudėti parengtus slaidus. O buvau du kažkada padėjusi, paskui užmečiau darbą. Padėjau kitus slaidus per FTP į jų vietą, kur buvo pirmieji, o svetainėje nerodomi ir viskas, nors visą kelią paėmusi naršyklėje juos matau.Tik forume gavau atsakymą, kad tokiuose šablonuose, kurie nenumato galimybės tvarkytis, yra naudojamas (koduojamas) page.tpl.php. jame viską radau - visą puslapio maketą :-)

Kaip įdiegti Drupal

Tai galinga turinio valdymo sistema, kuria galima valdyti keletą svetainių tame pačiame serveryje. Man tik (seniai seniai) nepavyko instaliuoti kataloge, nežinau dėl kokios priežasties. Bet tai buvo pirmoji pažintis su Drupal ir gal ne paskutinė iš čia esančių, nes nepavykus, ilgai daugiau nebandžiau. 2010 m. nemokamame serveryje gavau automatinį įdiegimą ir pradėjau kurti - perdirbti iš HTML savo mamos tapybos (tvarkoma) svetainę.

  • Peržiūros: 260

teises

kitas

ornamentas2

ornamentas