By using this website, you agree to the use of cookies as described in our Privacy Policy.

logo

Joomla 4 ir 5

Patarimai. Rašau sau, bet gal pravers ir jums...

Ir iš tikrųjų, ką nors užmirštu, grįžtu čia ir pasiskaitau...

2024-05-11 Pirmo puslapio straipsnių viršuje vieną dieną atsirado raudonos lentelės "Featured".

featured

Naudotas šablonas shaper_helixultimate. Jau buvau perdavus savo administravimo darbą Pauliui, kai jis paprašė pagalbos. Nebuvau sutikus tokio dalyko. Atsakymą gavau forume. Pagal nurodytą nuorodą radau atsakymą.

In the Helix Ultimate 2.1 update we added a "Featured" badge that is displayed in a list of articles and a single article view if the article was marked as featured. Until we don't add the option On/Off, you have to use Custom CSS to hide it - if you don't want to display that red badge.

To hide from the list of articles (blog view), use the Custom CSS:

.article-list .article .featured-article-badge { display: none; visibility: hidden;}

To hide it from a single article view, use the Custom CSS:

.article-details .featured-article-badge { display: none; visibility: hidden;}

Padariau custom.css failą su kodais ir nusiunčiau šablono css direktoriją. Lentelės dingo, problema išsisprendė.

Featured note in red on every page in featured pages

2023-10-07 Content Wider than Screen

Pabandyti pagal šiuos nurodymus.

 1. Padariau: Step 3: Size Content to the Viewport. Įdėjau naudojamame šablone (Site templates) index.php faile
  <meta name=” viewport” content=”width=device-width, initial-scale=1.0″>
  buvo
  <meta name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1, shrink-to-fit=no">
  palikau abu 2023-10-07
  Rezultatas:

2023-09-25 Set up Email Notifications

Neprisijungus galima žinoti, koks vartotojas ką darė

2023-07-13 Slaidai visame puslapyje, footer panaikinimas Home puslapyje.

Sugalvojau viename tinklapyke padaryti pirmame puslapyje slaidus per visą puslapį
Padariau atsisiuntusi specialų modulį. Tituliniame neįtraukiau jokų puslapių, nors jo paskirtis "featured aeticles". Visa bėda, kad vaizdą gadino "footer" juoda juosta,- nesant jokio turinio, ji kabėjo per vidurį puslapio ir gadino vaizdą. Padėjo Pavel WW. Aprašysiu, nes kitą kartą galiu tos temos forume nerasti. Jo patarimai buvo tokie:

If you want to delete it completely only on the Home page, you have two options.

1) Create a copy of the template style, go to the Template settings> Layout tab and delete the Footer section. Then assign this template style for the Home page.
Or
2) In the Home page menu item settings, add your own class name for page. For example my-home-page and use CSS.

Code: Select all

.my-home-page #sp-footer {display: none;}

Iš pradžių nesupratau, bet paskui išsiaiškinau: reikia sukurti custom.css failą ir patalpinti jį šablono css kataloge. O tinklapyje atsidarius meniu Home nustatymuose įrašyti be skliausutų (my-home-page)
In Page Display tab > Page Class field you should add only class name (my-home-page). Footer juostos nebus tik pirmame Home psl.

Šios temos forumo nuoroda: https://forum.joomla.org/viewtopic.php?f=808&t=1002679&p=3696599#p3696599

Language overrides

Apačioje dar yra paaiškinimas, kaip išversti nepasiekiamą žodį su įrankiu "Language overrides", buvau užmiršus... Man reikėjo anglišką žodį "Sign in" išversti į Lietuvių kalbą. Pridėjau naują kalbą Lietuvių ir įrašiau Prisijungti"

 

2023-04-17 Klaida vertime "Reklaminis skydelis išsaugotas"

Straipsnių nustatymai:
Virš straipsnio, kur pažymima, kas įdėjo, kokia kategorija ir panašiai - virš to punkto atsiranda užrašas "Reklaminis skydelis išsaugotas". Niekaip nesupratau, iš kur jis atsiranda. Kai pakeičiau pagrindinę kalbą į anglų, toje vietoje yra žodis "Details"

Pasitaisiau pas save nustatymuose
Article Info Title - NO
Neberodė tos eilutės

2022-05-13 "Override(s) to check"

Iš pradžių niekaip nesupratau, kaip susidoroti su tuo raudonu įrašu, bet nusprendžiau paklausti patarimo forume. Reikėjo tik, atrodo negyvus, pilkus X paspausti ir jie pažaliuoja:

"Go to your template: Admin > System > Site Templates > "template name" > Updated Files
Review each file (if you wish), then click on the greyed out "X" under the column "Checked" so that you then see a green checkmark.
Do that to all the updated files and that's it.
Return to "Home Dashboard" and you should see a green "Overrides are up to date"."

Už metų - nelabai veikia. Žiūriu, 23 overrides, spaudau, spaudau kiekvieną, niekas nesidaro. Rašo, kad nepažymėti, vėl klausiu forum. Pasirodo, viskas keičiasi, tobulėja:

"Go to your template that indicates overrides and make your way to the "Updated Files".
Look at the top of the list for the little check box and click so that it's checked and all the files will be checked. Even the greyed out X's will be selected.

Then, at the top, select "Check Overrides", then select "Mark Checked". That will mark everything with green check marks."

Padėjo.

2022-03-07 Daugiakalbė svetainė be lietuviško kalbos paketo

Daugialbėje svetainėje neturėjau Joomla 4 lietuvių kalbos paketo. Dar nesukurtas. Galvojau ką daryti. Vienas forume patarė įdiegti localise komponentą, pabandžiau ir suabejojau iš pradžių. Nežinojau, kaip jis veikia, nors ir nepradėjau nagrinėti. Kitas žmogus patarė įdiegti senesnį Joomla 3,9 kalbos paketą. Suveikė, viskas gerai. Neišverstus žodžius galima bus "overwite" (perrašyti)

Nerodė vienos kalbos meniu

Benustatinėjant daugiakalbystę, atsirado kita problema. Nerodė angliško meniu, nors su lietuvišku ir lenkišku buvo viskas tvarkoje. Ilgai ieškojau. Pasirodo angliškame šablone neparinkau, kad rodytų anglišką menu. Buvo nustatytas lietuviškas, tai nieko ir nerodė.

2022-02-21 Class 'JError' not found

Grįžtu vėl prie tos pačios problemos. Buvo atnaujinti keli papildiniai, tame tarpe ir šablonai su Framework'ais ir žiūriu, kad vėl matau klaidą "Class 'JError' not found". Bandžiau klausti forumuose. Iškritikavo Purity iii šabloną, nors man pavyko gerą titulinį su juo sukurti.

Svarbiausia sužinojau, kaip išdiegti šablonus, visai ne taip kaip Joomla 3, prie visų papildinių (extensions) paieškant - filtruojant template. Išinstaliavau du šablonus Ja-stark ir Shaper_Helix_Ultimate, bet ne tik, problema "Class 'JError' not found" dingo, kai išinstaliavau ir jų Framework'us.

Joomla 4 diegimas

2021 m. pabaigoje pasirodė, t.y. turinio sistema viename iš mano administruojamų tinklapių pasiūlė įdiegti Joomla 4. Chm, abejojau, tuo metu ėjo atnaujinimai Joomlai 3.10.x .... Vienai svetainei siūlė, kitoms, ne. Ateidavo 3.10.x ir kartu kilo ir 4.x atnaujinimai. Kartą, nors ten rodė, kad reikia peržiūrėti visus papildinius, ar tiks, neiškenčiau ir pabandžiau įdiegti Joomla 4. Aišku, sugriūvo tinklapis. Laimei tolerantiškas serverio administratorius man už valandos atstatė senąją versiją.

Įprastinio šablono pakeitimas meta klaidas

Tuo nenurimau ir norėjau vis dėlto išbandyti Joomla 4. Jau ėjo tuo metu atnaujinimai 4.06. Sugalvojau perdaryti vieną iš tinklapių, pradedant nuo pradžių - įdieginat iš karto Joomla 4 ir pernešant visus failus iš senos į naują. Pradžia nelengva. Įdiegus - vienas šablonas Cassiopeia, ir nemokamų šablonų beveik nėra. Suradau 4, iš kurių patiko tik vienas, nes turėjo daug pozicijų Purity III, bet jis darytas kaip Joomlai 3.

Pasirinkau jį pagrindiniam tituliniam puslapiui, kitus priskyriau tikram Joomlos 4 šablonui "ja-stark". Pastarasis nemokamas (visada viską darau su nemokamais šablonais ir papildiniais) turėjo labai mažai pozicijų ir tos pačios neveikė. Šiek tiek jau padariusi ir nusivylusi, pakeičiau - priskyriau Purity III kaip įprastinį - sugriuvo (su ankstesnįmis Joomlos versijomis tai darydavau tankiai), - išmetė raudoną klaidos psl. Bandžiau aiškintis Joomlos forume.

Nebeatsimenu, kaip išsprendžiau tą klausimą, bet pasirinkau įprastinį šabloną Cassiopeia, tik pirmajį titulinį priskyriau purity III šablonui. Bebaigiant visų failų perkėlimą, buvau padarius dar vieną bandymą įdiegiant helixultimate šabloną ir vėl jam priskyrus visus, gavau klaidą "Class 'JError' not found". Gerai dar buvau neuždarius administracinio valdymo, kai pastebėjau, kad reikia atnaujinti "helixultimate". Viskas susitvarkė.

Papildinys "Rokbox" su Joomla 4

Jis dar nepritaikytas, bet man labai jo reikėjo. Reikėjo automatinio paveikslėlių generatoriaus ir pabandžiau. Sugriūvo tinklapis. Nebeatsimenu, kokią klaidą išmetė, bet nebegalėjau pasijungti į administracinį valdymą, kad jį deaktyvuoti. Paprašiau per pokalbių programėlę patarimo, - jie ne tokie (iv.lt) - "reikia užsakyti nakties arba savaitgalio kopijos atstatymą už 9,99 euro". O man tik prieš pusvalandį sugriuvo. Visgi pasiskundus gavau patarimą - pervardinti įskiepį, - jis nustos veikti. Ne iš karto, bet suradau plugin/system direktorijoje ir iš tikrųjų atsistatė pasijungimas ir aš jį iš karto išinstaliavau.

Automatinis nuotraukų generavimas su JCE redaktoriumi

Nors mano JCE mediabox redaktorius nemokamas, išmokau, kaip be paveikslo sumažinimo padaryti paveikslą mažą ir jį nukreipti į didelį. Iš pradžių parinkus nuotrauką, nurodyti jam mažus dydžius, pvz. didesnę kraštinę 200px, įterpus išeiti ir sugrįžti padaryti nuorodą su efektu į originalią nuotrauką. Taip greičiau, nei su grafikos programa daryti mažą paveikslą-"thumbnail", nusiųsti jį ir prirrišti...

 

 • Peržiūros: 984

teises

kitas

ornamentas2

ornamentas